Sześć nowych radiowozów wzmocniło flotę śremskiej Policji

Sześć nowych radiowozów zasiliło tabor Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Dziś odbyło się uroczyste poświęcenie pojazdów i przekazanie kluczyków policjantom. Trzy radiowozy oznakowane i trzy nieoznakowane zostały zakupione ze środków budżetowych Policji oraz dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Śremie i ze Starostwa Powiatowego.

16 stycznia br. przed Komendą Powiatową Policji w Śremie odbyło się uroczyste poświęcenie sześciu nowych radiowozów, które wzmocniły flotę śremskiej Policji.

Samochody poświęcił ksiądz prałat Marian Brucki, a kluczyki do nich przekazał policjantom I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster wspólnie ze Starostą Śremskim Zenonem Jahnsem oraz Burmistrzem Śremu Adamem Lewandowskim.

Trzy radiowozy oznakowane i trzy nieoznakowane zostały zakupione ze środków budżetowych Policji oraz dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Śremie i ze Starostwa Powiatowego.

Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak wręczając adresy okolicznościowe serdecznie podziękował samorządowcom za współpracę i dofinansowanie zakupu radiowozów. Podziękowania trafiły także na ręce Wójta Gminy Brodnica Marka Pakowskiego w związku z dofinansowaniem, przez samorząd tej gminy, zakupu sprzętu dla śremskiej Policji.  

Dwa nowe, oznakowane radiowozy – Kia Ceed i Opel Astra – będą wykorzystywane przez policjantów drogówki, oznakowana Dacia Duster będzie służyła policjantom Posterunku Policji w Książu Wielkopolskim, dwa nieoznakowane radiowozy trafiły do policjantów Wydziału Kryminalnego i ostatni nieoznakowany pojazd otrzymał Zespół Zaopatrzenia i Finansów.(Visited 835 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz