Pysząca – wojewoda wielkopolski wnioskuje o wsparcie wojska

Wojewoda wnioskuje o wsparcie wojska

– Zawnioskuję do ministra obrony narodowej o wsparcie sił strażackich wojskiem dysponującym ciężkim sprzętem potrzebnym w szybkim ugaszeniu ognia.


Wszystkim nam zależy na jak najszybszym ugaszeniu pożaru – powiedział podczas wizyty w Pyszącej wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann rozmawiał  z komendantem wojewódzkim i powiatowym PSP oraz burmistrzem Śremu o prowadzonej akcji gaśniczej wysypiska śmieci w miejscowości Pysząca (powiat śremski).  Wizytował też miejsce zdarzenia. To szósty już pożar wysypiska. Pierwszy powstał w kwietniu ub.r.

Strażacy do akcji zadysponowali sprzęt z całego regionu, m.in. agregaty pompowe bardzo dużej wydajności. Cały czas w akcji zaangażowana jest  grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego, monitorująca stan powietrza. Stan środowiska jest też kontrolowany przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Zdaniem inspektorów WIOŚ, pożar nie stwarza aktualnie zagrożenia dla zdrowia ludzi. Po akceptacji wniosku wojewody przez MON, wojsko zadysponuje między innymi koparki oraz spychacze do usuwania płonącej hałdy.(Visited 3 395 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz