Szczęśliwy finał poszukiwań

Policjanci z Posterunku Policji w Białośliwiu odnaleźli zaginionego 66-latka. Wczoraj chodzieska Policja wspólnie z innymi służbami brała udział w akcji poszukiwawczej za osobą, która nie wróciła do domu. Okazało się, że mężczyzna wszedł do lasu, ale nie potrafił znaleźć drogi powrotnej. Idąc przez całą noc pieszo, pokonał trasę kilkunastu kilometrów, aż znalazł się w ościennym powiecie.


Policjanci z Chodzieży po otrzymaniu zgłoszenia od rodziny zaginionego, natychmiast przystąpili do działania. Sprawdzono między innymi, okoliczne szpitale, publiczne środki transportu, drogi w powiecie. Powiadomiono sąsiadujące jednostki Policji. Sytuacja była o tyle poważna, że istniało zagrożenie dla życia i zdrowia mężczyzny. W tych dniach temperatura na zewnątrz oscylowała w okolicach -10°C.

Policjanci wraz strażnikami leśnymi, miejskimi oraz bliskimi zaginionego tyralierą przeczesywali kompleksy leśne w okolicach miejsca zamieszkania. W gotowości był już policyjny śmigłowiec.

Jak się po pewnym czasie okazało, 66-latek pojawił się w Białośliwiu. To miejscowość oddalona blisko 20 kilometrów od jego miejsca zamieszkania. Policjanci z lokalnego posterunku otrzymali informacje, że jakiś mężczyzna chodzi „od domu do domu”. Szybko go odszukali i zabrali na komisariat. Tam ustalono, że wyziębiony i zmarznięty mężczyzna to ten sam, którego poszukują chodziescy stróże prawa. 66-latek został otoczony opieką do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Zaginiony w rozmowie z policjantami powiedział, że wyszedł dzień wcześniej wieczorem do lasu i pewnym momencie stracił orientację w terenie. Tym sposobem całą noc szedł, aż doszedł do Białośliwia.

Mężczyzna miał dużo szczęścia, że nic mu się nie stało. Po przebadaniu został przekazany pod opiekę najbliższych.

Policja dziękuje wszystkim zainteresowanym za wsparcie i pomoc w akcji.

/pila.policja.gov.pl/

(Visited 344 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz