„Szatnie na medal” w całej Wielkopolsce!

19 lipca 2018 roku Marszałek Marek Woźniak podpisał kolejne umowy dotacyjne na realizację inwestycji w ramach programu Samorządu Województwa Wielkopolskiego pn. „Szatnia na medal”. Tym razem z przedstawicielami Powiatu Gostyńskiego oraz miast i gmin Powidz, Wągrowiec, Niechanowo, Pleszew oraz Łęka Opatowska. W tym tygodniu do programu dołączyły również gminy Rakoniewice, Baranów i Pniewy.


Podczas czwartkowego spotkania Marszałek Marek Woźniak zapowiedział, że cieszący się dużym zainteresowaniem projekt będzie miał kolejne edycje. Spotkało się to z zadowoleniem samorządowców, którzy podkreślili, że założenia „Szatni na medal” doskonale wpisują się w potrzeby lokalnych społeczności.

Gmina Powidz przeprowadzi „Remont pomieszczeń szatniowo-sanitarnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Powidzu”. Dofinansowanie to 40 tys. zł a celem zadania jest wyremontowanie istniejących łazienek przy widowni sali gimnastycznej. Kompleks sali sportowej stanowi centrum sportu w gminie- odbywają się tam lekcje wychowania fizycznego, pozalekcyjne zajęcia sportowe, treningi osób dorosłych i młodzieży. Znajduje się także siłownia wewnętrza. W sezonie letnim i podczas ferii sala sportowa służy koloniom i obozom sportowym. W obiekcie planowana jest budowa przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej Centrum Edukacyjno-Charytatywnego.

35,5 tys. zł dotacji Powiat Gostyński przeznaczy na „Remont pomieszczeń szatni i sanitariatów w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu”. Remontowane będą dwie szatnie wraz z sanitariatami, usytuowanymi przy sali gimnastycznej w Zespole Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu. Przestrzenie te powstały w latach 80-tych XX wieku i od tego czasu nie były remontowane Szatnie wykorzystywane są przez uczniów szkoły w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, grupy mażoretek BIG BANG oraz piłkarskiego klubu sportowego MKS KANIA GOSTYŃ.

Gmina Miejska Wągrowiec realizuje „Adaptację istniejących pomieszczeń hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu na potrzeby szatniowo-sanitarne”.


Obiekt jest odrębnym budynkiem będącym częścią infrastruktury Ośrodka, w skład której wchodzą również dwa stadiony, obiekty lekkoatletyczne, korty tenisowe, boisko do koszykówki i siatkówki plażowej oraz zmodernizowane w 2006 roku boisko. Głównym zadaniem remontu jest poprawa warunków szatniowo-sanitarnych w obiekcie – zaadaptowanie istniejących pomieszczeń celem stworzenia dwóch zespołów szatniowo-sanitarnych. Wysokość dofinansowania to 23,9 tys. zł.

Przed Gminą Niechanowo „Modernizacja istniejącego zaplecza przy boisku sportowym „Planty” w Niechanowie”. Z budynku korzystają zawodnicy w okresie sezonu piłkarskiego. W ramach modernizacji wykonana zostanie kotłownia gazowa, która stanie się źródłem ciepłej wody i centralnego ogrzewania. Przeprowadzona zostanie także termomodernizacja dachu. Dotacja z Urzędu Marszałkowskiego to 42,4 tys. zł.

Miasto i Gmina Pleszew, wykorzystując dotację w wysokości 99,9 tys. zł, zamierza przeprowadzić „Remont szatni i zaplecza sanitarnego na stadionie miejskim wraz z wyposażeniem w Pleszewie”. Obiekt pełni funkcję szatni dla korzystających z sąsiedniego boiska oraz basenu otwartego. Ze względu na stan techniczny wymaga remontu – jest wyeksploatowany, nie posiada ogrzewania centralnego, zniszczona jest stolarka okienna i drzwiowa. Nie są spełnione odpowiednie warunki sanitarne. Zadanie będzie realizowane na obszarze rewitalizacji miasta Pleszewa zgodnie z Lokalnym Programem Rewitalizacji dla Gmin Pleszew na lata 2017-2023, wpisanym do wykazu programów rewitalizacji gmin woj. Wielkopolskiego.

Łęka Opatowska realizuje zadanie „Remont pokrycia dachowego oraz remont pomieszczeń szatni klubu sportowego w Siemianicach” polegające na modernizacji zaplecza sanitarno-szatniowego przy bazie sportowej znajdującej się w miejscowości Siemianice.


Zaplecze jest własnością gminy, a użytkowane jest przez Ludowy Klub Sportowy „Wielkopolanin”. Szatnia została wybudowana w latach 80-tych XX wieku i od momentu powstania nie przeprowadzono w niej generalnego remontu, przez co w znacznym stopniu jest wyeksploatowana i nieestetyczna. Do zmian przyczyni się dotacja marszałkowska w wysokości 25 tys. zł.

Gmina Rakoniewice przygotowała projekt „Poprawa warunków zaplecza szatniowo-sanitarnego na Stadionie w Rakoniewicach”. To jedyny tego typu obiekt w mieście. Jest siedzibą Klubu Sportowego KS Sokół, na którym rozgrywane są mecze klasy okręgowej. Ponadto na obiekcie realizowane są zadania z zakresu sportu i kultury fizycznej. Uzyskane dofinansowanie to 99,5 tys. zł.

Gmina Baranów prowadzi „Remont budynku szatniowego w miejscowości Jankowy”, którego stan techniczny jest obecnie bardzo zły. Kompleksowa modernizacja szatni wykorzystywanych przez Ludowy Klub Sportowy została wsparta kwotą 100 tys. zł.

Gmina Pniewy realizuje „Modernizację zaplecza szatniowego przy Stadionie Miejskim w Pniewach”, uwzględniając aktualne potrzeby dwóch klubów piłkarskich uczestniczących w rozgrywkach ligowych. Z obiektu korzysta ok. 140 dzieci i młodzieży, na co dzień trenujących w klubach. Od wiosny do jesieni obiekt dostępny jest siedem dni w tygodniu. Poza okresem rozgrywkowym z obiektu korzystają grupy zorganizowane, a w czasie wakacji półkolonie. Dofinansowanie to 99,9 tys. zł

„Szatnia na medal” to działanie Samorządu Województwa Wielkopolskiego skierowane do samorządów lokalnych, czyli powiatów i gmin naszego regionu. Jego celem jest zbudowanie pozytywnego wizerunku sportu kojarzonego ze zdrowiem i higieną, poprawa warunków ogólnodostępnych budynków szatniowo – sanitarnych przy obiektach sportowych, remont istniejących budynków szatniowo – sanitarnych, a także adaptacja istniejących budynków na potrzeby szatniowe oraz sanitarne i budowa obiektów szatniowych.

Samorządy mogą uzyskać dofinansowanie w wysokości maksymalnie 50% wartości inwestycji, w wysokości nieprzekraczającej 100 tys. zł. Realizacja zadań ma się odbyć w 2018 roku. Zainteresowanie projektem wyraziło 95 samorządów.
(Visited 210 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz