Szamotuły – 220 zarzutów/ Akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Pniew , działał na terenie gmin: Pniewy, Duszniki, Lwówek.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach skierowali do Sądu Rejonowego w Szamotułach akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Pniew. Mężczyzna usłyszał ponad 220 zarzutów udzielania środków odurzających. Grozi mu więzienie.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego z Pniew od stycznia 2016 roku prowadzili rozpoznanie operacyjne w sprawie udzielania środków odurzających na terenie gminy Pniewy oraz w jej okolicy. 22 lutego br. praca funkcjonariuszy zakończyła się skierowaniem aktu oskarżenia do Sądu Rejonowego w Szamotułach.

Policjanci dowiedzieli się o procederze rozprowadzania narkotyków na terenie gminy Pniewy. Z ustalonych informacji i zebranych dowodów dotarli do informacji, dzięki którym ustalili osobę, która mogła handlować zabronionymi substancjami.

W trakcie prowadzonych czynności operacyjnych, funkcjonariusze dowiedzieli się, iż podejrzewany o udzielanie środków odurzających, to 30-letni mieszkaniec gminy Pniewy. Z ich ustaleń wynikało, że przez kilka lat podejrzewany sprzedawał narkotyki na terenie gminy Pniewy, Duszniki oraz Lwówek.

Po zebraniu niezbędnych materiałów dowodowych, 30-latek usłyszał ponad 220 zarzutów sprzedaży narkotyków. Mężczyzna podejrzewany jest o handel amfetaminą. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają postawienia kolejnych zarzutów. Mężczyźnie grozi więzienie.

(Visited 1 397 times, 1 visits today)

Leave a Reply