Świerczewski nie jest już patronem nowotomyskich działek. Znamy nową nazwę…

Świerczewski nie jest już patronem nowotomyskich działek. Znamy nową nazwę…

W czwartek 20 kwietnia br. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyło się walne – sprawozdawcze zebranie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. K. Świerczewskiego w Nowym Tomyślu. W zebraniu na zaproszenie Zarządu ROD uczestniczyli starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki, mł. bryg. Dariusz Kapustka – Naczelnik Wydziału Operacyjno Kontrolno – Rozpoznawczego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu, mł. asp. Marcin Żmudzin, burmistrza Nowego Tomyśla reprezentował naczelnik Wydziału organizacyjnego i komunikacji społecznej Ryszard Ratajczak. Z ramienia Okręgowego Zarządu PZD w Poznani uczestniczył Sylwester Chęciński , były członek Krajowej Rady PZD ,

Obrady walnego zebrania nowotomyskich działkowców trwały blisko dwie godziny, bardzo sprawnie przewodniczył im Józef Tobys. Miniony rok podsumował prezes ogrodu Józef Kasprzak, który także nakreślił plan działań zarządu na najbliższy czas. Na nowotomyskim ogrodzie dużo zmian i modernizacji. Nowa brama wjazdowa do ogrodu od ulicy Zbąszyńskej jest już zrealizowana, ale to nie wszystkie przedsięwzięcia, jakie zaplanował zarząd ogrodu na najbliższy czas. Kamery termo wizualne przy bramach wjazdowych oraz tablice edukacyjne – to zadania, które czekają na realizację

– informuje podczas zebrania Józef Kasprzak prezes ogrodu.

Działkowcy pytali o możliwość wywozu śmieci ponad gabarytowych oraz elektronicznych, dyskutowano również o możliwości podłączenia ogrodu do sieci wodociągowej.

To, co najbardziej poruszało opinię publiczną, czyli zmiana nazwy patrona przebiegła dość gładko. Z propozycjami nowej nazwy wystąpił prezes ogrody Józef Kasprzak, który przekazał biorącym udział w walnym zebraniu. Z pośród wymienionych przez prezesa Józefa Kasprzaka zgromadzeni na walnym zebraniu działkowcy na nową nazwę ogrodu wybrali „Zielony Zakątek”. Była już nazwa K. Świerczewskiego funkcjonowała już od 1963 roku czyli 54 lata.

Tak wiec nowotomyski ogród działowy będzie funkcjonował pod nową neutralną nazwą, już niebawem nastąpi zmiana sztandaru, a przy bramach wejściowych pojawi się nowa nazwa ogrodu.

Fot. Maciej Kasprzak

(Visited 366 times, 1 visits today)

Leave a Reply