Stracili panowanie nad kierowanymi pojazdami. Wypadki, które spowodowali nastoletni kierowcy.

W miniony weekend na drogach powiatu wolsztyńskiego doszło do dwóch zdarzeń, które spowodowali nastoletni kierowcy. W obu przypadkach kierujący utracili panowanie nad autami i zakończyli jazdę poza drogą.


Mężczyźni odnieśli obrażenia nie zagrażające ich życiu

27.01.2018r. ok.godz. 19:00 na ul. Drzymały w Wolsztynie kierujący BMW 18-letni mieszkaniec Świętna nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków drogowych, wpadł w poślizg, a następnie zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W następstwie uderzenia uszkodzeniu uległ samochód, kierujący nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jak ustalili obecni na miejscu policjanci mężczyzna był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ukarany został mandatem w wysokości 300 złotych.

28.01.2018r. ok.godz. 07:00 w Powodowie  kierujący Audi A4 19-letni mieszkaniec Kębłowa na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem zjechał do rowu, uderzył w drzewo i dachował. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zabezpieczyli je umożliwiając prowadzenie akcji ratowniczej pozostałym służbom. Ustalili też, że kierujący był trzeźwy. Mężczyzna z urazem okolicy oka przetransportowany został do szpitala w Wolsztynie. Okoliczności zdarzenia wyjaśniane są przez policjantów KPP w Wolsztynie

Policjanci jak zawsze apelują do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność i rozwagę za kierownicą. Apel kierowany jest do wszystkich, lecz powinni go wziąć pod uwagę szczególnie młodzi stażem i wiekiem kierowcy, dla których realia drogowe z uwagi na małe doświadczenie za kierownicą mogą być szczególnym wyzwaniem.
(Visited 594 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz