Śrem – 120 kamizelek odblaskowych dla bezpieczeństwa seniorów

Komendant Powiatowy Policji w Śremie oraz Przewodniczący Rady Programu Bezpieczne Miasto przekazali Klubowi Relax 120 kamizelek odblaskowych. Będą one wykorzystywane przez seniorów podczas wycieczek, spacerów i innych wspólnych wyjazdów. Chodzi o to, aby osoby starsze były widoczne i bezpieczniejsze w ruchu drogowym.

21 lutego br. w sali konferencyjnej Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie policjanci po raz kolejny spotkali się z seniorami zrzeszonymi w Klubie Seniora, który działa przy Klubie Relax i Towarzystwie Pomocy Potrzebującym im. Św. Brata Alberta „Nadzieja”.

Głównym celem spotkania było zachęcenie seniorów do korzystania z odblasków nie tylko wtedy, gdy jest to konieczne w związku z uregulowaniami prawnymi. Chodziło o to, aby przekonać starszych mieszkańców Śremu do tego, by nosili kamizelki odblaskowe nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym. Spotkanie odbyło się w ramach akcji Bezpieczny Senior oraz wpisało się w cykl realizowanych od lat, działań śremskiej Policji, podczas których mundurowi popularyzują ideę bycia widocznym w ruchu drogowym.

Istotną częścią spotkania było przekazanie odblaskowych kamizelek do Klubu Relax właśnie po to, aby były one wykorzystywane przez seniorów podczas wycieczek, spacerów i innych wspólnych wyjazdów.

Na ręce Andrzeja Lazara z Klubu Relax i Teresy Oleksy szefowej Klubu Seniora, 120 kamizelek odblaskowych przekazali Komendant Powiatowy Policji w Śremie podinsp. Paweł Kiliańczyk i Przewodniczący Rady Programu Bezpieczne Miasto Bartosz Żeleźny.

Na zakończenie spotkania wszyscy jego uczestnicy stanęli do pamiątkowego zdjęcia, które zostanie wykorzystane na banerze promującym akcję śremskiej Policji związaną z popularyzacją idei bycia widocznym w ruchu drogowym.

/ Foto: Wojciech Majchrzak Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej,  tekst: Ewa Kasińska/ RKG /

(Visited 249 times, 1 visits today)

Leave a Reply