Sprawca włamania do domu jednorodzinnego w Przyłęku ujęty na gorącym uczynku

W piątek 06 kwietnia br. Policjanci z nowotomyskiej Komendy Policji zatrzymali 29 letniego mężczyznę, który włamał się do domu jednorodzinnego w Przyłęku. W dokonaniu kradzieży przeszkodził mu powrót właścicieli…


W dniu 06 kwietnia br. w późnych godzinach wieczornych Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu odebrał zgłoszenie, w którym został poinformowany o włamaniu do jednego z domów jednorodzinnych w Przyłęku. Sprawcy w dokonaniu kradzieży przeszkodził zbyt wczesny powrót właścicieli posesji. Ich uwagę po powrocie zwróciły zapalone w domu światła. Po wejściu do środka, szybko zorientowali się, iż w ich domu znajduje się nieproszony gość. Właściciel zachował jednak zimną krew i ujął mężczyznę w swoje ręce, zapobiegając tym samym stracie przedmiotów o wartości kilku tysięcy złotych, jakie sprawca miał już przygotowane do kradzieży . Sprawcą włamania okazał się 29 letni mężczyzna, mieszkaniec Rypina, który został zatrzymany przez Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Przeciwko sprawcy prowadzone jest dochodzenie pod nadzorem Prokuratury.

Jak ustalono 29-latek dopuścił się już podobnych przestępstw w przeszłości. Za usiłowanie dokonania kradzieży z włamaniem mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat więzienia.


(Visited 511 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz