Sprawca usiłowania zabójstwa obywatelki Ukrainy Natalii K. aresztowany

Sprawca usiłowania zabójstwa aresztowany

Prokuratura Poznań – Grunwald w Poznaniu nadzoruje śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa obywatelki Ukrainy Natalii K.

Do zdarzenia doszło w dniu 1 czerwca 2019r. w godzinach wieczornych. Tego dnia w okolicach stawu „Szachty” na Górczynie przebywała Natalia K.


wraz z koleżanką. Dołączył do nich wcześniej im nieznany obywatel Ukrainy Serhii L. Po jakimś czasie, gdy został sam z pokrzywdzoną doszło pomiędzy nimi do sprzeczki. W pewnym momencie mężczyzna wyjął nóż i zadał Natalii K. dwa ciosy w klatkę piersiową a następnie uciekł z miejsca przestępstwa. Policję zawiadomił przypadkowy przechodzień. Sprawca został zatrzymany przez Policję następnego dnia. Na szczęście rany zadane pokrzywdzonej nie były groźne, jednak sprawca zadając ciosy nożem w klatkę piersiową musiał przewidywać, że może spowodować śmierć ofiary.

Serhii L. został doprowadzony do Prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i przedstawił własną wersję wydarzeń. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań – Grunwald w Poznaniu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Za zarzucane mu przestępstwo grozi kara od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu

(Visited 91 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz