Spotkanie z Torun Katariną Linge oraz wystawa malarstwa tej norweskiej artystki w Zbąszyniu

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Torun Katariną Linge i wystawę malarstwa tej norweskiej artystki, które odbędzie się 25 marca (w sobotę) 2017 roku, o godz. 15.00 w Bibliotece Publicznej w Zbąszyniu.

Będzie to spotkanie z niezwykłą artystką, która przyjedzie do nas specjalnie z Norwegii ( na co dzień mieszka niedaleko Oslo, gdzie ma swoją pracownię).

Katarina to typ kobiety i artystki, która od pierwszego spotkania fascynuje – swoją otwartością na drugiego człowieka, szczerością, wewnętrznym spokojem. Malarka tworzy barwne, abstrakcyjne obrazy na płótnie, używa przy tym bardzo różnych materiałów: głównie farb akrylowych, ale też fotografii, gazet i tkanin, tworząc na obrazie zagadkowe kolaże.

Jej wizyta w Zbąszyniu jest wynikiem niesamowitych zbiegów okoliczności. Opowiemy o nich na wernisażu, na którym Katarina Linge będzie obecna.

Artystka tak pisze o sobie w notce autobiograficznej:

„Urodziłam się w Drøbak. Dorastałam wraz z ojcem, matką i czwórką młodszego rodzeństwa. Bliskość natury i miłość do wszystkiego, co żyje i rośnie, pomogły ukształtować moją osobowość. Życie jest dla mnie święte. Jakiekolwiek najmniejsze przejawy  życia na tej małej planecie, która znajduje się w jednym z odległych końców galaktyki nazywanej Drogą Mleczną, napełnia mnie zachwytem. Moja wyobraźnia dostała skrzydeł przez baśnie i mity, które rodzice i dziadkowie czytali nam przed snem. Głęboko w stawie poniżej domu i w starych sosnach mieszkały gobliny – jak mawiała moja babcia. Tata grał na flecie z wierzby, kiedy tylko miał czas, a mama piekła chleb, choć miała zawsze ręce pełne roboty. Rysowanie i malowanie stało się moim sposobem, aby odnosić się do świata, świata, który był zarówno ekscytujący, jak i przerażający. Dążenie do zrozumienia istoty życia i tego, co to znaczy być człowiekiem, stało się moją pasją.”

(Visited 334 times, 1 visits today)

Leave a Reply