Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z wojewodami

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie we wtorek 20 marca br. odbyła się narada koordynacyjna wojewodów. W spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrem spraw wewnętrznych i administracji Joachimem Brudzińskim oraz ministrami uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.


Podczas spotkania premier poinformował, że w tym roku rząd przeznaczy znacząco większe środki na wsparcie infrastruktury lokalnej. – Drogi lokalne wymagają remontu, odbudowy oraz nowych inwestycji. Jest to bardzo odpowiedzialne zadanie, które należy do Państwa zadań, dlatego życzę powodzenia w realizacji tej ważnej części rozwoju lokalnego – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Jak zapowiedział podczas narady z wojewodami prezes rady ministrów, rząd przeznaczy na rozwój dróg lokalnych dodatkowe 500 mln zł. Część z tej kwoty trafi do Wielkopolski. – Na inwestycje drogowe w naszym województwie przeznaczymy w tym roku dodatkowe 40 mln 268 tys. zł. O szczegółach rządowego programu poinformuję jutro na specjalnej konferencji prasowej – powiedział wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Rozmawiano także na temat realizacji rządowego programu „Mieszkanie Plus”.

/poznan.uw.gov.pl/
(Visited 29 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz