PRZEWOZY ZWIERZĄT PRAWIE BEZPROBLEMOWE

15 marca 2018 roku Inspektorzy z oddziału leszczyńskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu prowadzili wraz z lekarzem weterynarii z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Rawiczu wzmożone kontrole w zakresie przewozu zwierząt.


Działania prowadzono na drodze krajowej numer 36 oraz na drogach powiatowych, w związku z występującymi w kraju ogniskami afrykańskiego pomoru świń (ASF). Kontroli poddano kilku przewoźników. Niebezpieczeństw dotyczących przewozu zwierząt nie stwierdzono. Natomiast w jednym przypadku inspektorzy ujawnili brak wymaganego badania okresowego tachografu oraz nieprawidłowości w dokumentacji, co spowodowało nałożenie mandatu karnego w wysokości 500 złotych na osobę zarządzającą w firmie przewozowej.

Kilka dni wcześniej w podobnej sytuacji inspektorzy z Kalisza zatrzymali samochód ciężarowy firmy skupującej i sprzedającej zwierzęta rzeźne i hodowlane, który jechał pusty na załadunek. Kierowca zmierzał w okolice Gostynia i chciał zdążyć z powrotem tego samego dnia, więc fałszował zapis tachografu, stosując magnes przy impulsatorze skrzyni biegów. Za to wykroczenie otrzymał 2 tysiące złotych mandatu, a przewoźnikowi grozi kara 5 tysięcy złotych w postępowaniu administracyjnym.

/witdpoznan.pl/
(Visited 154 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz