Spotkanie z Howardem Webbem 16 maja w Poznaniu!

webb-okladka_1493952761_2761.jpgJuż 16 maja w stolicy Wielkopolski pojawi się jeden z najbardziej rozpoznawalnych sędziów piłkarskich XXI wieku. Anglik Howard Webb przyjedzie do Poznania na spotkanie promujące premierę polskiego przekładu jego autobiografii. Jednym ze współorganizatorów wydarzenia jest Wielkopolski ZPN.

W 2008 roku znienawidziła go praktycznie cała Polska, gdy w meczu Biało-czerwonych z Austrią na Mistrzostwach Europy podyktował w ostatniej minucie spotkania kontrowersyjny rzut karny dla gospodarzy. W kolejnych latach jeszcze nie raz dyskutowano o spornych decyzjach Anglika, jednak jego klasę doceniano przyznając do prowadzenia najważniejsze mecze. W 2010 roku poprowadził zarówno finał Ligi Mistrzów jak i Mistrzostw Świata stając się pierwszym sędzią, który dostąpił takiego zaszczytu w trakcie jednego sezonu. Karierę zakończył cztery lata później, lecz z futbolem się nie rozstał. Płynnie przeszedł do roli dyrektora technicznego angielskich sędziów, do stycznia pracował również dla federacji piłkarskiej Arabii Saudyjskiej. W marcu objął natomiast posadę menedżera odpowiedzialnego za wdrożenie systemu VAR w amerykańskiej MLS.

Autobiografia Howarda Webba zatytułowana „The Man in the Middle” ukazała się w oryginale w październiku ubiegłego roku. W książce arbiter nie tylko przedstawia z własnej perspektywy najważniejsze spotkania swojej kariery (w tym wspomniany mecz Austria – Polska), ale też rozkłada na czynniki pierwsze problemy współczesnego sędziowania, kiedy każda podejmowana w trakcie ułamków sekund decyzja jest natychmiast analizowana i oceniana przez miliony widzów za sprawą kamer telewizyjnych.

Publikacja pojawi się w przekładzie na rynku polskim 16 maja, a premierę uświetni wizyta Anglika w Poznaniu. Spotkanie autorskie odbędzie się w auli Akademii Wychowania Fizycznego. Początek o godzinie 18:00, wstęp jest bezpłatny. Współorganizatorami wydarzenia są Wielkopolski ZPN, Zakład Teorii i Metodyki Zespołowych Gier Sportowych AWF w Poznaniu oraz Dom Wydawniczy Rebis.

(Visited 451 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz