Sportowe podsumowanie roku szkolnego 2016/2017 w OSiR Nowy Tomyśl

20 czerwca na stadionie Miejskim odbyło się sportowe podsumowanie roku szkolnego 2016/2017. W uroczystości udział wzięli uczniowie, którzy osiągnęli największe sukcesy sportowe na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim.


Uroczystość prowadził dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Artur Łoziński, który serdecznie powitał sportowców oraz przybyłych gości.

Wśród zaproszonych był zastępca Burmistrza nowego Tomyśla Paweł Mordal, naczelnik wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Katarzyna Łukaszewicz, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Jakub Skrzypczak, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele wychowania fizycznego.

Największym sukcesem sportowym osiągniętym przez uczniów szkół gminnych jest III miejsce w biegu na 1000 metrów w Ogólnopolskich Finałach Czwartków Lekkoatletycznych. A uczniem tym jest MATEUSZ WOLAK ze Szkoły podstawowej w Borui Kościelnej.

Kolejne sukcesy nasi uczniowie zdobyli na szczeblu wojewódzkim. A było to I miejsce w województwie wielkopolskim w siatkówce chłopców zdobyte przez gimnazjalistów z nowotomyskiego Gimnazjum.

Kolejny równie duży sukces to II miejsce w piłce siatkowej plażowej zdobyty również przez Gimnazjum w Nowym Tomyślu.

Również II miejsce w województwie wielkopolskim zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Tomyślu – a dyscyplina, w której odnieśli ten ogromny sukces: to unihokej.

Po podsumowaniu osiągnięć sportowych, wyróżnieni zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane przez OSiR oraz Gminę Nowy Tomyśl. Natomiast za osiągnięcia drużynowe Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Gimnazjum w Nowym Tomyślu otrzymały komplety strojów sportowych.

Dyrektorzy szkół oraz nauczyciele wychowania fizycznego otrzymali dyplomy oraz listy gratulacyjne.Więcej foto: sportowe-podsumowanie-roku-szkolnego-20162017
(Visited 267 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz