Solaris dostarczył nowe Urbino 12 z przyczepą pasażerską dla niemieckiego przewoźnika Autobus Oberbayern GmbH

Solaris dostarczył nowe Urbino 12 z przyczepą pasażerską dla niemieckiego przewoźnika Autobus Oberbayern GmbH

Solaris Bus & Coach dostarczył nowe Urbino 12 przystosowane do zamocowania przyczepy pasażerskiej firmy Hess. Odbiorcą pojazdu jest prywatny niemiecki przewoźnik Autobus Oberbayern. Pojazd będzie wykorzystywany w ramach komunikacji miejskiej przewoźnika Münchner Verkehrsgesellschaft (MVG).

Nowy Solaris Urbino w wersji 12-metrowej, do którego podłączona zostanie przyczepa pasażerska firmy Hess, tworzy skład o łącznej długości niemal 23 metrów. Dzięki takiemu rozwiązaniu pojemność pojazdu może być regulowana przez podłączenie lub odłączenie przyczepy w zależności od potrzeb przewozowych. Ta koncepcja transportu znalazła już wcześniej uznanie m.in. w Monachium. Stolica Bawarii jest pierwszą niemiecką metropolią, która z powodzeniem, od kilku lat korzysta z niewątpliwych zalet tego typu pojazdów.

Solaris już w roku 2013 przekazał niemieckiemu przewoźnikowi Münchner Verkehrsgesellschaft (MVG) dziesięć pojazdów tego typu. Autobus dostarczony firmie Autobus Oberbayern jest jedenastym z rzędu „autobusowym pociągiem”, który będzie poruszał się po terenie Monachium. W tym roku dołączy do niego kolejnych dwanaście nowych Urbino 12 z przyczepami pasażerskimi.

Nowy Solaris Urbino 12, który został dostarczony firmie Autobus Oberbayern, jest wyposażony
w oszczędny silnik DAF/PACCAR MX-11 271 H1 (271 kW) spełniający rygorystyczną normę emisji spalin Euro 6 oraz ekonomiczną skrzynię biegów Voith-Diwa-6. Komfortowe warunki podróżowania zapewniają klimatyzacja, cztery kamery monitoringu zwiększające bezpieczeństwo oraz energooszczędne oświetlenie wykonane w przyjaznej środowisku technologii LED.

Nowe Solarisy z możliwością podłączenie przyczepy pasażerskiej stają się w Niemczech coraz bardziej popularne. Cztery nowe Urbino tego typu zostały dostarczone przez polskiego producenta z Bolechowa niemieckiemu przewoźnikowi RDG Gründau w roku 2016. Kolejnymi miastami, w których wkrótce pojawią się Solarisy z przyczepami, są Norymberga oraz położone tuż obok niej Fürth, dokąd Solaris dostarczy odpowiednio dwa i trzy „autobusowe pociągi”. Po jednej sztuce trafi również do Reutlingen oraz Altenstadt.

Na zdjęciu od lewej: Christian Gschwendtner (AGK Bus und Truck GmbH Bayern), Alexander Schmidt (Solaris Bus & Coach), Daniel Sonntag (Autobus Oberbayern GmbH)

(Visited 638 times, 1 visits today)

Leave a Reply