Śmiertelny wypadek z udziałem auta osobowego i ciężarówki

25 listopada o godz. 16.00 do SKKP w Słupcy wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze pomiędzy Kornatami a Ostrowem Kościelnym w gminie Strzałkowo.


Ze zgłoszenia wynikało że jedna osoba jest zakleszczona w zgniecionym samochodzie osobowym.
W chwili przybycia strażaków na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania zastano samochód ciężarowy oraz osobowy biorący udział w zdarzeniu. Samochód ciężarowy Scania z naczepą, w wyniku zdarzenia drogowego zatrzymał się na ogrodzeniu jednej z posesji.  Samochodem tym podróżowała jedna osoba. Kierowca przebywał poza pojazdem bez widocznych obrażeń. Samochód osobowy Renault stał na kołach na terenie tej samej posesji co samochód ciężarowy zatrzymując się na ogrodzeniu. Samochodem osobowym podróżowała również jedna osoba. Kierowca uwięziony był w pojeździe, brak było oznak życia. Dostęp do osoby poszkodowanej był  utrudniony z uwagi na zdeformowaną karoserię pojazdu oraz metalowe elementy ogrodzenia.
Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonali dostęp do osoby uwięzionej w samochodzie osobowym poprzez usunięcie dachu oraz drzwi kierowcy przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz odciągnęli deskę rozdzielczą przy użyciu rozpieraka kolumnowego.

Niestety po długotrwałych czynnościach ratowniczych nie udało się uratować kierowcy samochodu osobowego.

(Visited 2 186 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz