Śmiertelny wypadek w Pępowie

11 sierpnia 2019 roku o godzinie 1:17, dyżurny SKKP w Gostyniu otrzymał formatkę z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego informującą o wypadku drogowym w miejscowości Pępowo. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód uderzył w drzewo, a w środku znajdowały się dwie osoby.


Do zdarzenia zadysponowano zastępy JRG Gostyń oraz OSP Pępowo. Po dojeździe straży pożarnej oraz zespołu ratownictwa medycznego potwierdziły się informację ze zgłoszenia. Jedna osoba znajdowała się poza pojazdem, natomiast druga, nieprzytomna znajdowała się w pojeździe. Strażacy wspólnie z ratownikami medycznymi przystąpili do ewakuacji rannej osoby z pojazdu i udzielania pomocy medycznej. Niestety po trwającej 50 minut reanimacji, lekarz ZRM stwierdził zgon 19 letniej kobiety. Kierowca pojazdu został zabrany do szpitala na obserwację i badania.

W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brały: 2 zastępy JRG Gostyń, 2 zastępy OSP Pępowo, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gostyniu, 3 patrole Policji, prokurator oraz 2 ZRM.

Tekst: kpt. Nyczka M,                  

Zdjęcia: Marta Stachowska (gostyn24.pl)

Zobacz również… 

(Visited 1 153 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz