Śmiertelny wypadek! Nie żyje jedna osoba, dwie osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala.

W dniu 14 listopada 2022 o godzinie 12:28 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie otrzymało zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej numer 449 w miejscowości Giżyce w gminie Grabów nad Prosną.


W zdarzeniu brał udział samochód osobowy oraz samochód ciężarowy.

Na miejscu okazało się, że w wyniku zdarzenia 3 osoby są poszkodowane, z czego jedna nieprzytomna i zakleszczona w pojeździe osobowym. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeprowadzeniu rozpoznania. Następnie ratownicy wykonali dostęp do osoby poszkodowanej przy użyciu sprzętu hydraulicznego oraz ewakuowali ją z pojazdu. Równocześnie ratownicy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy pozostałym dwóm osobom poszkodowanym do czasu przejęcia ich przez Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Przybyły na miejsce lekarz LPR stwierdził zgon osoby wydobytej z pojazdu, pozostałe dwie osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala. W działaniach brały udział łącznie 3 zastępy straży pożarnej, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja.  Droga Wojewódzka 449 była zablokowana przez 4 godziny, na ten czas wyznaczono objazd pobliskimi miejscowościami.

Opracowanie: str. Noemi BIEL

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie

Statyczne - zobacz ceny

(Visited 27 192 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz