ŚMIERTELNY WYPADEK NA PRZEJEŹDZIE! Nie żyje kierowca ciężarówki

Tragicznie rozpoczął się nowy tydzień w powiecie rawickim. Nie żyje 49-letni kierowca ciężarówki, która wjechała pod pociąg na przejeździe drogowo-kolejowym w podrawickich Kątach.


Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Rawiczu w poniedziałek, 20 lutego 2023 r. o godz. 9.23.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie pojechały dwa zastępy ratownicze i grupa operacyjna z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu oraz strażacy ratownicy z OSP w Sarnowie.

Kierujący działaniem ratowniczym w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalił, że na przejeździe stoi uszkodzona skrzynia ładunkowa samochodu ciężarowego i podłączona do niej przyczepa, a wokół na torowisku znajdują się porozrzucane europalety.

Kilkadziesiąt metrów dalej, obok nasypu kolejowego leżą fragmenty roztrzaskanej kabiny samochodu ciężarowego, a na torowisku poszkodowany mężczyzna, bez oznak życia.

Z kolei pociąg osobowy relacji Rawicz – Lichkov (Czechy), pod który wjechał samochód, zatrzymał się kilkasetmetrów od miejsca zderzenia. Jak się okazało, przednia część składu wypadła z toru. Na szczęście żaden z kilkunastu pasażerów oraz  członków obsługi pociągu nie odniósł obrażeń.

Niestety, nie było szans na uratowanie kierowcy MAN-a, mieszkańca Leszna. Lekarz stwierdził jego zgon.

Działania strażaków polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odgrodzeniu przy pomocy parawanu ochronnego miejsca, w którym znajdowało się ciało kierowcy, a także zmyciu płynów ustrojowych  i zanieczyszczeń powypadkowych z torowiska.

Przyczyny i okoliczności wypadku ustalają rawiccy policjanci pod nadzorem prokuratora.

Ruch pociągów na szlaku kolejowym pomiędzy Rawiczem i Żmigrodem został wstrzymany.

Opracowanie: bryg.Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP

Zdjęcia: bryg. K.Skrzypczak, mł.asp. Rafał Spychalski

(Visited 5 136 times, 1 visits today)

Leave a Reply