ŚMIERTELNY WYPADEK NA DK 24. Nie żyje młody kierowca.

W niedzielę ( 01.05.2022 r.) na drodze krajowej nr 24, w powiecie międzychodzkim, doszło do wypadku drogowego. W wyniku tego zdarzenia kierowca zmarł, a pasażerka została ranna. Policjanci prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.


W niedzielę (01.05.2022r.) po godz. 21:00 oficer dyżurny międzychodzkiej  policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na drodze krajowej nr 24 pomiędzy miejscowościami  Lubosz / Daleszynek.  Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 21-letni mieszkaniec powiatu międzychodzkiego, kierujący pojazdem marki audi, jechał w kierunku Gorzowa Wlkp. Na zalesionym odcinku drogi krajowej nr 24 między miejscowościami Lubosz / Daleszynek chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną, która wyszła na drogę zjechał do prawej krawędzi jezdni. Nie udało mu się ominąć zwierzyny,  uderzył w nią, po czym ,, złapał pobocze”  z prawej strony jezdni.  Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drzewo. Pojazd przewrócił się na bok.  Kierujący w stanie zagrażającym życiu i zdrowiu został przetransportowany do szpitala w Międzychodzie, gdzie po kilku godzinach zmarł. Mężczyzna podróżował wspólnie z 20- letnią kobietą (mieszkanka powiatu międzychodzkiego), która również trafiła do szpitala, lecz jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci oraz strażacy. Aktualnie w tej sprawie prowadzone są dalsze czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze, szczególnie na zalesionych odcinkach dróg lub tam, gdzie pobocza porośnięte są wysoką trawą, co utrudnia widoczność. Dzikie zwierzęta są najbardziej aktywne o zmierzchu i o świecie. Zwracajmy uwagę na pobocza. Jeśli zobaczysz przebiegające przez drogę zwierzę, bądź czujny, zwolnij i jedź ostrożnie. Pamiętaj, że sarny, jelenie i dziki żyją w stadach i za pojedynczym osobnikiem mogą podążać kolejne. Zwracaj uwagę na znaki, dostosuj prędkość do panujących warunków.

/miedzychod.policja.gov.pl/

(Visited 766 times, 1 visits today)

Leave a Reply