Śmiertelny wypadek! Honda Civic uderzyła w drzewo. Nie żyją dwie osoby! Trzech poszkodowanych w szpitalu.

3 marca 2019 r. około godz. 0.35 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Żychów (gm. Lisków).W samochodzie Honda Civic podróżowało 5  osób, z tego 2 osoby opuściły pojazd przed przybyciem służb ratunkowych. W chwili przybycia strażaków zespół ratownictwa medycznego prowadził resuscytację 1 osoby. Działania strażaków skupiły  na wykonaniu dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych do dwóch zakleszczonych osób z tyłu pojazdu i ewakuacji ich na zewnątrz oraz pomocy zespołowi ratownictwa medycznego w udzielaniu kwalifikowane pierwszej pomocy poszkodowanym.

3 poszkodowane osoby zostały zabrane przez zespoły ratownictwa medycznego do szpitala. Mimo udzielonej pomocy medycznej, lekarz pogotowia stwierdził zgon dwóch osób jadących tym samochodem.

Dalsze działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz oświetlenia miejsca akcji dla prowadzących dochodzenie Prokuratora i Policji.

W zdarzeniu brały udział dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Liskowie, które były pierwsze na miejscu akcji oraz trzy zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

 Opracowanie i zdjęcia: st. kpt. Radosław Marek

Zobacz również …

 

(Visited 5 494 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz