Skandal na Jarmarku ? Jak oceniasz tegoroczną imprezę ? SONDA

Bardzo głośno w mediach społecznościowych komentowany jest tegoroczny Jarmark Chmielo Wikliniarski w Nowym Tomyślu . I nie chodzi tu o dobór gwiazd na tą imprezę ale przede wszystkim sposób „zabezpieczenia” tego rozrywkowego wydarzenia.


Pierwszy raz w historii tej imprezy nowotomyski park został ogrodzony płotem a wchodzące na teren imprezy osoby są sprawdzane przez liczną ochronę, sprawdzane są torby . Jak czytamy w licznych komentarzach sprawdzane są nawet małe dzieci.

Czy tak powinna wyglądać impreza organizowana po części z publicznych pieniędzy ? Co skłoniło organizatorów do tak rygorystycznych środków bezpieczeństwa ? Czy jest to impreza zamknięta czy też masowa ? Dlaczego uruchomiono aż takie środki bezpieczeństwa ?

Czekamy na wasze komentarze , które zostaną opublikowane.

Zapraszamy do SONDY

więcej :

Wielkopolskamagazyn.pl/Jarmark Chmielo Wikliniarski

KOMENTARZE :


https://www.facebook.com/Dvdworldstudio/videos/vb.100001693426032/1514906175242482/?type=2&theater

Poprostu niepojęte! Sprawdzanie torebek czy nie wnosisz piwa nie kupionego na jarmarku
Skandal i draka. ! Kxxwa. Kto na to zezwolił!? Co to kurna jest?! Jarmark Chmielo wiklimiarski czy cyrk?!

A co takiego to nie jest pierwszą impreza plenerowa na której się spotkałem z czymś takim trudno się mówi ?

Na WC i oświetlenie zabrakło bo trzeba bylo ochronę i zasieki z płotów zrobić . …dramat!!!

czy ochroniarz ma prawo przeszukać twoją torbę? TAK ma do tego prawo, mowa o tym w ustawie imprez masowych. Ty dobrowolnie okazujesz zawartość torby, nikt na siłe nic nie robi. Jak nie chcesz pokazać, po prostu nie wchodzisz. Byliście na koncertach na stadionach lub lotnisku? I co? też „trzepanko” (broń,alkohol, dragi, przedmioty niebezpieczne itd.)
Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych Dz.U.2017.0.1160 rozdział 4 , art 20
I nie ma co wyżywać się na pracownikach ochrony, tylko jest to wytyczone przez organizatora lub też sponsora na wyłączność sprzedaży alkoholu lub tym podobne. 
Zamiast pluć jadem na ochronę lepiej zbojkotować organizatora


Państwo w państwie przed parkiem karuzele w parku karuzele przed parkiem budki z piwem w parku budki z piwem pare metrów różnicy i dwa światy masakra

Jeżeli ktoś kto jest niby burmistrzem chce zorganizować sobie prywatną zamkniętą potancowke to Kxxwa za urzędem gminy jest zajebiste miejsce…

Ja rozumiem pod sceną ochrona i strefa z zakazem…ale gdybym chciał iść do ZOO i wyjxxane miał na jarmark to co??? Brawo burmistrzu!!!

I tak dali sie wysunąć doroslych sprawdzali a małolaty wnosili pełne plecaki. Mało tego małolaty pokazali gdzie mozna wejść z piwem i cie niesprawdza ? to jest ochrona ?

 Dziwne ze w Grodzisku na piwobraniu nikt nie sprawdzał czy ktoś ma % tak jak na jarmarku chmielowym nie powinno tego być ?

Jak tylko pamiętam przychodziłem z piwem na jarmark bo już na „dzień dobry”po drodze piwko musiało być dla rozluźNienia, a dalej już wiadomo przy stoiskach bo mnie jeszcze stać? i wielu wielu podobnie robiło jak Ja…..więc po co ten cyrk z tą ochroną?!?!

Brak słów ludzie nie powinni iść na tą imprezę do czego to doszło ??

Najśmieszniejsze jest to ze niektórzy myślą ze chodzi o bezpieczeństwo… żenada.

Miasto woli zapłacić za kontrolę torebek, czy dziecięcych plecaków zamiast za kible dla mieszkańców miasta! Kolejki do „czystego” wc trwały po 10/15min… maskara! Nie mówiąc o spoznieniach jakie mieli artyści.. najgorszy Jarmark od dobrych 10 lat !
Bezpieczeństwo, wyłączność na sprzedaż Ok…. jakkolwiek ktokolwiek to nazywa. Od lat ludzie jeżdżą na jarmark chmielo-wiklinirski również po to by zakupić na stoisku piwo regionalne z małych browarów z okolicy. Rok temu kupiliśmy celowo kilka piwek bo w sklepach są rzadko spotykane, potem poszliśmy pooglądać jarmarkowe koncerty i wróciliśmy do domu. Dziś gdybyśmy zrobili to samo dostalibyśmy czerwone światło na wejściu. O co tu chodzi ja się pytam ? To są dwie imprezy od tego roku ? Podział jak mur berliński ? Tu możesz tam nie możesz ? Szok. Byłam świadkiem jak ludzie kupili sobie piwko wczoraj na stoisku które chyba co rok sprzedaje regionalny browarek w tym samym miejscu przed wejściem do parku i nie mogli wejść ! Niech ta ochrona zajmie się faktycznie ochrona ludzi którzy mogli by stworzyć zagrożenie a to łażenie miedzy stolikami i toitoi’ami z latarkami, sprawdzanie dzieci przed wejściem do parku i chamskie odzywki do ludzi którzy przyszli się dobrze i kulturalnie bawić zostawili dla siebie ! Kiedys to był park „kultury i wypoczynku” jarmark pełen wikliny i chmielowych wyrobów. To co wczoraj widziałam to była żenada…. szkoda.

Jechałem specjalnie na jarmark 820 km dojechałem szczęśliwie idąc na jarmark kupiłem sobie piwo na ulicy prowadzącej do parku niestety nie zostałem wpuszczony bo nie można było wnośić alkoholu i tu moja wyprawa na jarmark Nowym Tomyślu się skończyła bardzo dziękuje za taką imprezę finansowaną z moich podatków jak tak ma być to czas zmienić Pana Burmistrza i Radnych jak im się niechce organizować jarmarku
(Visited 12 713 times, 1 visits today)

21 thoughts on “Skandal na Jarmarku ? Jak oceniasz tegoroczną imprezę ? SONDA

 • 19 sierpnia, 2017 at 6:20 am
  Permalink

  Japiexxole ! A jakby był jaka zamach ( odpukać ) to każdy z was by pisał ze na takich imprezach powinna byc ochrona sprawdzająca i wogole . Banda dxxili

  Reply
  • 19 sierpnia, 2017 at 8:40 am
   Permalink

   Czy Ty Baranie nie rozumiesz, że tu chodzi o niewpuszczanie ludzi z alkoholem kupionym przed wejściem na jarmark… sprawdzanie czy ktoś wnosi niebezpieczne narzędzie swoją drogą…

   Reply
 • 19 sierpnia, 2017 at 9:01 am
  Permalink

  Nie widzę w tym nic złego i raczej nie chodzi o sam alkohol. Przecież ochroniarz nie zmusza do pokazania. Każdy ma wybór pokazuje albo nie. To jest tylko zapobieganie temu co mogłoby się wydarzyć… Powinniśmy być dumni, że chociaż w tak małym stopniu dbają o nasze bezpieczeństwo.

  Reply
 • 19 sierpnia, 2017 at 9:18 am
  Permalink

  Ochrona wyraźnie mówiła- „sprawdzają czy nie wnosisz alkoholu, bo Koncern ma zarobić”. To nie miało nic wspólnego z kwestiami bezpieczeństwa- tylko i wyłącznie sprawdzenie czy nie wnosisz alkoholu

  Reply
 • 19 sierpnia, 2017 at 9:26 am
  Permalink

  Moim zdaniem szkoda kasy na tą ochrone jak wczoraj byłam wieczorem to „sprawdzal „mi jeden z ochrony torebkę taką śmiesznà małą latareczką i tylko z daleka zaświecił i tak nic nie widział a torbę miałam dużą wiec jak bym chciała to bym piwa wniosła z 4 😉 a nie wspomne że w torebce każda kobieta ma przegrodki na zamek tam też co nie co wejdzie i taka kontrola źenada lepiej ustawić ich przy tojtojach i tam niech pilnują porzadku w środku po każdym ?

  Reply
 • 19 sierpnia, 2017 at 10:44 am
  Permalink

  Zgodnie z ustawa o imprezach masowych jest to zorganizowane wreszcie na poziomie. To, że piwa nie można wnieść to nie znak, ze ktoś chce zarobić. Chodzi o bezpieczeństwo. Tak więc patrząc pod kontem, ze ochrona sprawdza itd. To super ze to robią. Przynajmniej człowiek wie ze nie dostanie z butelki przez kogoś pod wpływem, a u dzieci bezpieczniejsze są. Korzyści jest wiele. Pisałam dwie prace lic i mgr o imprezach masowych i te działania mają sens uwierzcie.

  Reply
  • 20 sierpnia, 2017 at 9:45 am
   Permalink

   Dokładnie, to znak, że ktoś chce zarobić…Ustawa o imprezach masowych nie jest przestrzegana w całości ( wg ustawy nie wolno sprzedawać alkoholu powyżej 2%, a tu co? i piwo i wódka… Zatem komu ci pseudo ochroniarze służą? Aha,polecam słownik ortograficzny: POD KĄTEM (KONTO może być np.bankowe)

   Reply
 • 19 sierpnia, 2017 at 12:11 pm
  Permalink

  Koncern się wybulił na te ochronę skoro piwka po 7 zł sprzedaje,żeby chociaż jakieś gwiazdy wyższych lotów zaprosili za kasę od sponsorów… no ale jak przecież trzeba opłacić stado ochroniarzy by pilnowali żeby piwka nie wnieść.
  Najlepszy pomysł na biznes jak widać wszytko można kupić nawet święto chmielu i wikliny Żenada !!!!

  Reply
  • 20 sierpnia, 2017 at 10:13 pm
   Permalink

   Gdyby tylko zaprosili jakiś dżem czy coś… A.. zaraz.. przecież był…

   Reply
 • 19 sierpnia, 2017 at 12:55 pm
  Permalink

  Założę się że większość negatywnych opini pochodzi od gimbazy. Nie rozumieją że chodzi o bezpieczeństwo a że nie mogą kupić alkoholu na terenie imprezy to już się bulwersują.

  Reply
 • 19 sierpnia, 2017 at 7:13 pm
  Permalink

  Nikt nikogo nie zmusza do udziału w Jarmarku.

  Reply
 • 20 sierpnia, 2017 at 11:16 am
  Permalink

  Pomijam fakt szperania ochrony w torebkach ale ciśnienie ochrona podniosła mi później. Kupiłem piwo „w środku” jarmarku. Chodziłem z tym piwem i szukałem hot-dogów. W pewnym momencie zauważyłem że dalej ich nie ma i cofnąłem się w samej bramce. Nagle ochrona mnie zatrzymała, że nie mogę wejść z piwem które przecież kupiłem w środku! Tłumaczyłem, że to piwo kupione na stoisku i że w samej bramce się zawróciłem czego świadkiem był kolega. Nie trafiło to do ochrony i nagle przyszło wsparcie trzech osób!!! Kolega pytał się o nazwisko osoby która mnie zatrzymała lecz też odpowiedzi nie usłyszałem. Kazali mi szybko wypić te piwo i iść dalej!!!! Przecież nie po to kupiłem piwo by na szybko pić z ochroną!!!! Pytając się na jakiej podstawie mnie zatrzymują to tłumaczyli się regulaminem. Po pytaniu gdzie jest regulamin i który punkt o tym mówi zamilkli nie znając odpowiedzi. Więc poprosiłem z przełożonym ale nawet nie wiedzieli kto jest przełożonym. Ruszyłem więc dalej i po chwili czuję jak ktoś mnie zaczepia i zatrzymuje. Znowu ochrona. Po prostu skandal!!!!!!!!!!!! W końcu kolega nie wytrzymał, wziął ode mnie te piwo i poszliśmy dalej.

  Reply
 • 20 sierpnia, 2017 at 6:17 pm
  Permalink

  10-u czubkom sie nie podoba kontrola -tysiącom to nie przeszkadza-JESTEM ZA.

  Reply
 • 20 sierpnia, 2017 at 10:10 pm
  Permalink

  Więc z jednej strony hurrr.. durrr.. jak można nie sprawdzać ludzi na Woodstocku a z drugiej hurrr.. durrr.. jak można sprawdzać ludzi w nowym Tomyślu xD

  Reply
 • 21 sierpnia, 2017 at 3:18 am
  Permalink

  Kupilam piwo na jarmarku za siedem zloty I wyszlam z chrzesniakiem p.o. loda za ochrone I chcialam wejsc spowrotem I juz nie moglam.skandal jeszcze raz skandal.

  Reply
 • 21 sierpnia, 2017 at 12:07 pm
  Permalink

  agrosek – takie kontrole były za komuny – to że szukali piwa i to nawet w torebkach babci (!!!), to tylko początek i pretekst do sondażu jakie będą komentarze – Twój komentarz i Tobie podobne zachęcą „ICH” do rozwijania tego typu kontroli! Czy mamy cofnąć się do lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku? Ja pamiętam jak za młodu na widok milicjanta przechodziło się na drugą stronę ulicy, żeby nie podpaść! Nie życzę Wam Młodym takich czasów!

  Reply
 • 21 sierpnia, 2017 at 7:07 pm
  Permalink

  Widze ze co niektorym dopalacze wypalily mozgi juz do kaca… Owszem zle sie zachowali przeszukujac kobiety czy dzieci wiadomo niepowinno tak byc jest pewna granica ktorej sie nie przekracza ale jesli chodzi o ochrone i same bramki uwazam ze wszystko jest ok jak to ktos napisal powyzej gdyby je*la bomba czy jak kto woli ladunek to zaczeli byscie pytac gdzie byly punkty kontrolne bramki i sluzby porzadkowe? Wiec zastanowcie sie co wypisujecie glaby ajak wamsie niepodobaja ceny piwa to niekupujcie ich wogule. Poprostu zenada! Gimby21w.

  Reply
 • 22 sierpnia, 2017 at 7:49 am
  Permalink

  Czteropak żywca 28 zł pozdro nigdy nie kupię takiego gówna za tyle kasy . W grodzisku chyba płaciłem 6 lub 7zł na butelkę regionalnego dobrego piwa. Jarmark totalne dno .

  Reply

Dodaj komentarz