Silna burza przeszła nad Poznaniem! [ZDJĘCIA]

Połamane drzewa i gałęzie, uszkodzone dachy, podtopione piwnice i pożar budynku przy ul. Drzewieckiego – to efekty burzy, jaka we wtorek po południu przeszła nad Poznaniem. Nad usuwaniem jej skutków pracują strażacy, w gotowości są też służby miejskie. 

Do strażaków z Komendy Miejskiej PSP wpłynęło ok. 130 zgłoszeń (stan na godz 21:20) – wszystkie dotyczyły szkód, jakie wyrządziła burza. Najczęściej mundurowi musieli interweniować z powodu złamanych drzew, uszkodzonych dachów oraz podtopionych piwnic i podwórek. Wiatr połamał też gałęzie, część z nich pospadała na samochody. Uszkodzone dachy strażacy zabezpieczają plandekami, które przekazało miasto.

Zgłoszono też pożar domu wielorodzinnego przy ul. Drzewieckiego, gdzie zapalił się dach – prawdopodobnie z powodu uderzenia pioruna. Mieszkańców ewakuowano, pożar jest już ugaszony. Miasto jest gotowe do zapewnienia schronienia oraz niezbędnej pomocy mieszkańcom budynku. 

Uszkodzeniu uległy cztery sygnalizacje świetlne, ale nie ma poważniejszych utrudnień w komunikacji miejskiej: tramwaje i autobusy jeżdżą zgodnie z rozkładem. Nawałnica oszczędziła też Nowe Zoo.

ZJAWISKO – BURZA Uwaga!

Od południowego-wschodu (SE) od strony Poznania nad nasz region wkracza aktywna komórka burzowa.


Mimo że komórka zaczyna obecnie słabnąc nadal na linii wejścia frontu spodziewać można się gwałtownego uderzenia wiatru. Burza będzie przemieszczać się w kierunku północno-zachodnim (NE) w kierunku gmin Szamotuły, Wronki Ostroróg i dalej w kierunku PCT

Prosimy o zachowanie ostrożności!

MeteoDozór 19:00

Zobacz również …

(Visited 1 234 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz