Samochód w wodzie

9 lipca 2020 r. przed godz. 23.00 w miejscowości Stefanowo, gmina Sompolno doszło do groźnie wyglądającego wypadku – samochód osobowy wpadł do kanału wodnego. 

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie zadysponował na miejsce zdarzenia strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhów z OSP Licheń Stary, OSP Sompolno i OSP Helenów.


 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy marki Skoda wypadł z jezdni i wpadł do kanału wodnego. Kierujący opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem strażaków oraz nie wymagał udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wydobyciu pojazdu z wody przy pomocy żurawia będącego na wyposażeniu ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Koninie. Następnie odłączono zasilenie w samochodzie oraz sprawdzono, czy nie występują wycieki paliwa i płynów eksploatacyjnych. 

Tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski. Zdjęcia: JRG Nr 1 

(Visited 10 796 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz