SAMOCHÓD UDERZYŁ W DRZEWO

W piątek, 19 lutego o godz. 18.01 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o uderzeniu samochodu osobowego w drzewo oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Pólko gm. Kaźmierz.Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Kaźmierz, OSP Bytyń, OSP Otorowo, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w drzewo. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu pod opieką świadków zdarzenia.

Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatora oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.

Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala

W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (22 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka

Zdjęcia: asp. Marek Greczka

(Visited 240 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz