Są już nowe respiratory w Pleszewskim Centrum Medycznym

Do Pleszewskiego Centrum Medycznego trafiły  cztery  respiratory, które zostały zakupione z pieniędzy gmin  powiatu pleszewskiego, a piąty sfinansował  szpital przy udziale jednego z banków.  Część   z nich już znalazła się  na oddziale przeznaczonym do leczenia pacjentów chorych na koronawirusa,  który  został uruchomiony w środę, 7 października. Tego dnia  od razu trafiło na niego 10  chorych na Covid-19.


Całkowity koszt respiratorów to 300 tys. zł. Decyzja o ich zakupie została podjęta w kwietniu, kiedy  pandemia COVID-19 zaczynała zataczać coraz szersze kręgi. Wówczas to  gminy postanowiły wesprzeć PCM i   sfinansować zakup urządzeń.

– Na początku planowaliśmy zakupienie trzech respiratorów,  jednak udało nam się wynegocjować tak dobrą cenę, że  samorządowe pieniądze wystarczyły na zakup jeszcze jednego  urządzenia oraz defibrylatorów. Chcieliśmy więc podziękować wszystkim gminom, jak i pozostałym sponsorom, którzy pomogli szpitalowi w sfinansowaniu zakupu.  – mówi Błażej Górczyński, prezes PCM.

Trzy urządzenia będą na razie zabezpieczały pacjentów trafiających na dedykowany oddział dla chorych na COVID- 19.

Pozostałe respiratory są wykorzystywane również na innych szpitalnych oddziałach, przede wszystkim  na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii.  – dodaje prezes Górczyński.

Nowe respiratory, które trafiły do Pleszewskiego Centrum Medycznego to model Mindray SV 300. Jest to najwyższej  klasy kompaktowe i wszechstronne urządzenie, które może być wykorzystywane w sposób stacjonarny, jak i mobilny. Mogą z niego korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli.

www.szpitalpleszew.pl

(Visited 39 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz