Bardzo groźny wypadek na A2! Na miejscu śmigłowiec LPR [AKTUALIZACJA]

[AKTUALIZACJA]

W dniu 4 października o godzinie 10:14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu za pośrednictwem Centrum Powiadamiana Ratunkowego Poznań wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na 101 km autostrady A2 w kierunku Warszawy.


Na podstawie pozyskanych informacji dyżurny zadysponował do zdarzenia siły i środki Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nowy Tomyśl oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Miedzichowa oraz Zbąszynia.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy znajdujący się pod naczepą samochodu ciężarowego. Wewnątrz znajdował się uwięziony kierowca.  

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacja pojazdu, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej za pomocą  narzędzi hydraulicznych oraz udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej. Równocześnie zabezpieczono lądowanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na czas lądowania autostrada została całkowicie zamknięta. Poszkodowany został przetransportowany przez LPR do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Kierujący pojazdem ciężarowym nie odniósł obrażeń.

W zdarzeniu uczestniczyły ponadto: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, służby autostradowe.

Opracowanie: kpt. Jakub Kłosowski
Zdjęcia: JRG Nowy Tomyśl

Fot. czytelnik
(Visited 32 760 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz