Ryzykowna jazda zakończona wysokimi mandatami, punktami karnymi i utratą prawa jazdy [FILM]

policjanci szamotulskiej drogówki „namierzyli” dwóch kierujących, którzy za swoją nieodpowiedzialną jazdę zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi. Jeden z nich przekroczył prędkość i wyprzedzał samochód bezpośrednio przed nadjeżdżającą ciężarówką, drugi rażąco przekroczył dozwoloną prędkość i wyprzedzał na podwójnej ciągłej.


Policjanci szamotulskiej drogówki, którzy pełnili służbę radiowozem z wideorejestratorem natrafili na dwóch kierujących, którzy swoim zachowaniem na drodze szczególnie przyciągnęli uwagę mundurowych.

Pierwszy z nich, to kierujący Volkswagenem Passatem w Słopanowie. 71-latek z gminy Obrzycko Przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 30 km/h. Co więcej na oczach policjantów wyprzedził samochód stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, gdyż manewr wykonał bezpośrednio przed nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówką. Policjanci ruszyli za nim i zatrzymali go do kontroli drogowej. Za przekroczenie prędkości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 800 zł oraz 12 punktami karnymi.

Kolejny kierujący zwrócił uwagę policjantów, gdyż w Obrzycku rażąco przekroczył dozwoloną na terenie zabudowanym prędkość. W miejscu, w którym obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 116 km/h. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymywali go do kontroli drogowej. Ten jednak początkowo nie zauważył patrolu i wyprzedzał jeszcze inny samochód na podwójnej ciągłej. Okazało się, iż samochodem kierował 33-latek z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo za przekroczenie prędkości i wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym został ukarany mandatem karnym w wysokości 750 zł i 15 punktami karnymi.

mł. asp. Sandra Chuda

(Visited 289 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz