Rusza nowa edycja programu „Maluch+”

Rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+”.

W przyszłym roku samorządy, uczelnie oraz wszystkie osoby uprawnione do wystąpienia o dotacje otrzymają łącznie 450 mln zł. To o około 300 mln zł więcej niż w ubiegłym roku. – Szczególnie zależy nam na zaktywizowaniu samorządów, które do tej pory nie prowadzą żłobków czy klubów dziecięcych – mówiła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg podczas dzisiejszej konferencji prasowej. W tej chwili żłobki i kluby dziecięce funkcjonują w 60% gmin w województwie.

Program „Maluch+” realizowany jest w 2018 roku w jednej edycji złożonej z 4 modułów, w których dofinansowywane zostaną działania na rzecz rozwoju i utrzymania infrastruktury opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, czyli żłobków, klubów dziecięcych i miejsc u dziennych opiekunów. W ramach modułu 1 wyszczególnione zostaną projekty utworzenia żłobków i klubów dziecięcych, w których miejsce znajdzie więcej niż 20% dzieci do drugiego roku życia z terenu gminy.

Dzięki tegorocznej edycji „Malucha plus” na terenie gmin startujących w programie powstało kilkaset nowych miejsc w żłobkach i przedszkolach a rodzice mogą korzystać z obniżonych opłat.

Wszystkie informacje na temat programu i składania wniosków znaleźć można na stronie internetowej WUW http://www.poznan.uw.gov.pl/konkursy-ministerialne/maluch-2018


(Visited 96 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz