18-latkowie posadzili swoje drzewa. To już tradycja w gminie Grodzisk Wielkopolski

Posadzenie drzewa przez osiągającą wiek dorosły młodzież zamieszkałą na terenie gminy Grodzisk Wielkopolski stało się tradycją, kontynuowaną od lat.


Kolejna, ósma już uroczystość odbyła się w sobotę, 28 października. Młodzież posadziła tym razem drzewa wzdłuż ulicy Nowotomyskiej w Grodzisku Wielkopolskim.
Sześćdziesięciu bohaterów sobotniej uroczystości oraz ich rodziców przywitali Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Januszem Grocholewskim.
Następnie, młodzież posadziła Głogi i Lipy, przytwierdzając do palików zabezpieczających tabliczkę z nazwiskiem i datą uroczystości.
Na pamiątkę spotkania, odsłonięta została tablica z opisem drzew, posadzonych przez tegorocznych 18-latków.
Każdy z uczestników, zabrał do domu drzewko szczęścia, które przypominać ma o sobotnim spotkaniu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w sobotnim sadzeniu drzew. Przypomnijmy, że akcja ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród młodego pokolenia, umacnianie lokalnego patriotyzmu i przywiązania do rodzinnych stron.

Niech słowa amerykańskiego pisarza H. Jacksona Browna, przypomną nam, że dobrze czasem zrobić coś dla innych, bezinteresownie i pozostawić ślad przyszłym pokoleniom: „Rób coś dla innych, nie oczekując wzajemności. Każdy z nas powinien posadzić drzewa, w których cieniu nie będzie siedzieć”.

Zakup drzew posadzonych przez 18-latków był dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 102 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz