Rusza 17. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator, największego święta filmu animowanego w Polsce!

17. MFFA Animator odbędzie się w Poznaniu w dniach 25-30 czerwca 2024 roku.    

Rusza wyczekiwana, 17. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator, największego święta filmu animowanego w Polsce! Przez najbliższe dni Festiwal zaprasza do wspólnego celebrowania wydarzenia, pełnego premier, spotkań z twórcami i konkursowych projekcji. Co będzie się działo przez pierwsze dwa dni Festiwalu?

Pierwszy dzień: Emocjonujące otwarcie!


Już od pierwszego dnia widzów i widzki czekają niezapomniane wrażenia! Festiwal rozpocznie się mocnym akcentem – polską premierą filmu „Rock Bottom” w reżyserii Marii Trenor. To pełna emocji historia muzyczna, osadzona w tętniących życiem latach 70-tych, wzbogacona niezapomnianą ścieżką dźwiękową Roberta Wyatta.

W programie także inne polskie premiery, takie jak filipiński „The Missing” (reż. Carl Joseph) z sesją Q&A oraz japońskie produkcje: „Blue Giant” (reż. Yuzuru Tachikawa) i „The Concierge” (reż. Yoshimi Itazu), również z Q&A.

Pierwszy dzień to także początek pokazów konkursowych, wramach których będzie można zobaczyć najnowsze seriale, filmy polskie, międzynarodowe i pełnometrażowe, a także wykłady i masterclassy! O swojej pracy opowie m.in Magdalena Osińska, znakomita reżyserka, podzieli się swoimi doświadczeniami i cennymi wskazówkami dla przyszłych twórców i twórczyń.

Sekcja Gier Video w Starym Browarze również zapowiada się emocjonująco. Joanna i Marcin Pigulak poprowadzą wykład „Gra w Empatię”, eksplorujący intymne relacje między człowiekiem a maszyną w kontekście gier cyfrowych.

Wieczorami na uczestników i uczestniczki czeka instalacja performatywna w Schronie Artificial Stupidity, a także Replikant Quiz: Blade Runner – specjalny Pub Quiz w Klubie Festiwalowym Rewiry z okazji 42. rocznicy premiery kultowego filmu „Blade Runner”. Po quizie imprezę rozkręci Pan Picik!

Drugi dzień: Masaaki Yuasa w Poznaniu!

Drugi dzień Festiwalu Animator przepełnią wyjątkowe spotkania i seanse! Po projekcji „Inu-Oh” odbędzie się Q&A z reżyserem i tegorocznym gościem Festiwalu Masaakim Yuasą. Film, który zdobył uznanie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, przeniesie Was w niezwykły świat XIV-wiecznej Japonii w rytmie rockowej opery.

Widzowie i widzki będą mieli również okazję zobaczyć inne produkcje Masaakiego Yuasy, takie jak „Lu over the Wall” oraz „Mind Game”. Tego dnia nie można przegapić spotkania z Isabel Herguera, reżyserką nagrodzonego na festiwalu w Annecy filmu „Sen Sultany”.

W Kinie Muza odbędzie się za to spotkanie z Pawłem Koźmińskim, nominowanym do Paszportów Polityki twórcy gry „World of Horror”. W Starym Browarze, Atrium +1 odbędą się warsztaty Fortnite, idealne dla przyszłych twórców gier.

Wieczorem w Kinie Muza pojawią się uwielbiane przez widzów i widzki produkcje od Adult Swim w Kinie Muza, w tym wyjątkowy odcinek „Rick and Morty The Anime”. Dla fanów i fanek mocnych wrażeń Festiwal przygotował specjalne wydarzenie „Koszmarynki” – pokaz animowanych horrorów pełnych surrealizmu, absurdu, groteski i erotyki.

Pełny program Festiwalu dostępny na stronie: animator-festival.com/program

Bilety dostępne na stronie: bilety24.pl

_

O Festiwalu:   

Kwalifikujący do Oscara® Animator to jeden z największych festiwali filmów animowanych w tej części Europy. Na każdej edycji prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym: konkursy, retrospektywy, przeglądy tematyczne i premiery. Od 2017 roku Animator jest festiwalem kwalifikującym do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Oscar®. Animowany film krótkometrażowy, który otrzyma Grand Prix Festiwalu ma ułatwioną drogę do wymarzonej Oscarowej® nominacji. 17. MFFA Animator odbędzie się w Poznaniu w dniach 25-30 czerwca 2024 roku.    

 

 

(Visited 64 times, 1 visits today)

Leave a Reply