ROZSZCZELNIENIE GAZOCIĄGU PRZY SZKOLE

W dniu 8 września bieżącego roku o godzinie 11:30 służba dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała zgłoszenie o rozszczelnieniu przyłącza gazu do budynku Szkoły Podstawowej w miejscowości Nowe Skalmierzyce.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że rozszczelnienie przyłącza gazu ziemnego na rurociągu niskiego ciśnienia nastąpiło podczas prowadzenia prac remontowo-budowlanych. W momencie przybycia pierwszych zastępów Straży Pożarnej wszyscy uczniowie szkoły wraz z personelem znajdowali się poza budynkiem w miejscu przeznaczonym dla osób ewakuowanych, a będące na miejscu zdarzania Pogotowie gazowe usuwało awarię przyłącza. W wyniku rozpoznania nie stwierdzono osób poszkodowanych.

Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzania, wyznaczeniu strefy zagrożenia oraz wygrodzeniu terenu działań przed dostępem osób postronnych. Wykonano także pomiary na obecność gazu posiadanymi urządzeniami nie stwierdzając zagrożenia.  

W działaniach trwających blisko dwie godziny uczestniczyło łącznie pięć zastępów Straży Pożarnej, Pogotowie Gazowe, Policja oraz przedstawiciele władz samorządowych.  

Tekst: st. kpt. CHMIELECKI Tomasz

Zdjęcia: mł. kpt. KLOŃSKI Szymon

(Visited 207 times, 1 visits today)

Leave a Reply