Cztery osoby ranne w wyniku uderzenia auta osobowego w drzewo

W dniu 9 września 2023 roku o godzinie 1:25 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Przytocznicy (gmina Doruchów).


Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy po uderzeniu w drzewo. W wyniki zdarzenia cztery osoby zostały poszkodowane, gdzie dwie z nich opuściły pojazd samodzielnie. Działania strażaków polegały na wykonaniu dostępu do jeden z osób poszkodowanych przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego. Ratownicy udzielili  kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom biorącym udział w wypadku. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego przekazywano osoby poszkodowane. Następnie działania polegały na usunięciu wycieków płynów eksploatacyjnych oraz oświetleniu terenu działań na czas prowadzonych czynności operacyjnych Policji. 

Po decyzji lekarza wszystkie osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala. W działaniach brały udział dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Ostrzeszowie oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Opracowanie: st. str. Noemi BIEL

(Visited 1 269 times, 1 visits today)

Leave a Reply