Rozrzucone butle z gazem propan – butan. Zderzenie auta osobowego z samochodem dostawczym.

24 stycznia 2020 r. tuż po godz. 9.00 w miejscowości Ośno Górne, gmina Sompolno doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowegoz samochodem dostawczym, który przewoził ponad 100 butli 11 kg i 33 kg z gazem propan – butan. W wyniku tego zderzenia z samochodu dostawczego spadły wszystkie butle z gazem, w tym kilka uległo rozszczelnieniu. W związku z powyższym na miejsce zdarzenia została zadysponowana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Koninie.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu działań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcom pojazdów oraz kontrolowanym opróżnieniu uszkodzonych butli. Kierowcy po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego pozostali na miejscu. 

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie, strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Kole oraz druhowie z OSP Sompolno i OSP Babiak. 

Tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski, zdjęcia JRG Nr 1 w Koninie.

(Visited 1 123 times, 2 visits today)

Dodaj komentarz