Rozpoczął się XIV Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku [ZDJĘCIA, FILM]

 W Poznaniu rozpoczął się Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku! Czternasta edycja imprezy odbywa się w dniach 13-16 sierpnia 2020.

Poszczególne wydarzenia imprezy do ostatniej chwili dostosowywane będą do panującej sytuacji i zaleceń epidemiologicznych, ale planujemy zrealizować jak najwięcej stałych elementów festiwalu. – zapewniają organizatorzy.


Jak co roku na poznańskim Starym Rynku odbywa się – stanowiący jeden z najważniejszych elementów festiwalu – wielki Jarmark Dobrego Smaku. Niespieszny spacer pośród niemal festiwalowych kramów pozwoli nam kulinarnie odwiedzić wiele zakątków Polski, skosztować serów z Wielkopolski, Kaszub czy Podhala, nalewek z Kampinosu i Lubelszczyzny, ryb z Pomorza i Mazur, wędlin o sękaczy z Podlasia, win z Lubuskiego i Dolnego Śląska oraz piw rzemieślniczych z każdego zakątka kraju, zaopatrzyć się w miody, przetwory i prawdziwy chleb.

 

Jest także bardzo międzynarodowo – szczególnie w tym roku, kiedy międzynarodowe podróże są utrudnione warto zajrzeć na poznański Stary Rynek.  Tu można kulinarnie odwiedzić wiele wspaniałych miejsc! Węgierskie langosze i tureckie baklawy, bałkański burek i słodkości z Azerbejdżanu, wietnamskie pierożki i bułgarski giuwecz, włoskie panini i greckie souvlaki – to wszystko zjemy na miejscu, przy okazji zaopatrując się w przysmaki z całego świata. 

Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku to jednak dużo więcej niż staromiejski Jarmark. Również w tym roku organizatorzy zapraszają na laboratoria smaku, degustacje, wykłady i konkursy dla zawodowców i amatorów.

Nie zabraknie atrakcji muzycznych. Być może dużą scenę zastąpią bardziej kameralne występy uliczne.

Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku jest rekomendowany przez żółty przewodnik Gault&Millau.

Fot. Maciej Kasprzak / Wielkopolskamagazyn.pl

(Visited 320 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz