Rozpędzony tir staranował samochody przy punkcie poboru opłat [AKTUALIZACJA]

 

1 lutego br. około godz. 11.00 rozpędzony tir staranował samochody przy punkcie poboru opłat na Autostradzie A2 w miejscowości Żdżary. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie zadysponował do zdarzenia strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhów z OSP Stare Miasto i OSP Lisiec Wielki.Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że autostrada w kierunku Warszawy jest całkowicie zablokowana, natomiast przed punktem poboru opłat znajdują się cztery rozbite samochody, w tym trzy osobowe marki Mazda, Ford i Peugeot oraz bus marki Renault. Po drugiej stronie punktu poboru opłat znajdował się samochód marki Citroen oraz samochód ciężarowy marki Mercedes, który był sprawcą wypadku. W pojeździe Ford, Renault oraz Mercedesie znajdowały się cztery osoby. Pozostałe siedem osób podróżujących poza pojazdami.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach, pomocy w wydostaniu się osobom z samochodów oraz udzieleniu im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie poszkodowanych przekazano Zespołom Ratownictwa Medycznego. Do działań zadysponowano również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z Ostrowa Wielkopolskiego. Na miejsce zdarzenia przybyła grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu.
W wyniku zdarzenia pięć osób zostało przetransportowane do szpitala przez Zespoły Ratownictwa Medycznego. Przez cały czas trwania działań autostrada w kierunku Warszawy była zablokowana.

(Visited 3 629 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz