Rowerzysta został zatrzymany przez Straż Graniczną za posiadanie narkotyków

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania-Ławicy zatrzymali mężczyznę, który był w posiadaniu znacznej ilości narkotyków. 35-latka wskazał pies służbowy specjalnie szkolony do wykrywania narkotyków.

3 czerwca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu – Ławicy, którzy pełnili służbę na terenie powiatu gnieźnieńskiego zatrzymali do kontroli rowerzystę.


Towarzyszący funkcjonariuszom pies służbowy szybko wyłapał podejrzany zapach środków odurzających i usiadł przy mężczyźnie. Okazało się, że 35-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego był w posiadaniu sporej ilości środków odurzających.

W wyniku przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili metamfetaminę, kokainę, amfetaminę oraz 10 dorodnych krzewów konopi indyjskich.

Szacunkowa wartość zatrzymanych substancji narkotycznych to 9,5 tysiąca złotych.  

Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany w charakterze podejrzanego. Przyznał się do zarzucanych mu czynów posiadania, uprawiania i przetwarzania środków odurzających. Przestępstwa te zagrożone są karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 3 lat.

Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem  Prokuratury Rejonowej we Wrześni.

(Visited 50 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz