W Rokietnicy rozegrano półfinał Mistrzostw Wielkopolski mini siatkarek w ramach rywalizacji w projekcie Kinder+Sport.

W sobotę 13 maja w Rokietnicy rozegrano półfinał Mistrzostw Wielkopolski mini siatkarek w ramach rywalizacji w projekcie Kinder+Sport.


 Klub SKF Politechnika Poznańska w zawodach reprezentowała drużyna występująca w kategorii trójek w składzie: Aleksandra Wiza, Dominika Grudzińska, Martyna Andrzejewska, Izabela Bestrzyńska.

Trenerami prowadzącymi zespół byli: Damian Gapik i Artur Bąk.

Udział w zawodach siatkarki naszego klubu rozpoczęły od wygranej z PTPS Piła 2:0 (15:7, 15:12).

W drugim spotkaniu dnia pomimo bardzo ambitnej walki zawodniczki z Poznania przegrały z GKS Rzemieślnik Kwilcz 0:2 (15:17, 11:15).

Spotkanie, które kończyło rywalizację poznańskich siatkarek w pierwszej rundzie gier zakończyło się wygraną podopiecznych duetu Gapik/Bąk 2:0 z MKS MDK Trzcianka 2 (15:5, 15:7).

W drugiej rundzie gier młode „Akademiczki” rywalizację rozpoczęły od wygranej z GKS Rzemieślnik Kwilcz 2:0 (15:12, 15:13).

Po krótkiej przerwie zawodniczki z Poznania spotkały się z MKS MDK Trzcianka 1 i wygrały 2:0 awansując w drabince turnieju do gry o miejsca 4-5(w półfinale w kategorii trójek wystąpiło 12 ekip).

Ten scenariusz zapewniał już zespołowi z Poznania awans do finału Mistrzostw Wielkopolski.

W meczu o czwarte miejsce w półfinale po dobrej grze SKF Politechnika Poznańska ogrywa 2:0 UKS Środę Wielkopolską (15:7, 15:12) i zajmując czwarte miejsce pewnie awansuje do finału Mistrzostw Wielkopolski, który w dniu 27 maja rozegrany zostanie w hali Arena w Poznaniu.

Występy zespołu są możliwe dzięki dofinansowaniu z Wydziału Sportu Miasta Poznania w ramach realizacji zadania „Młodzieżowe Centrum Sportu przy SKF KS Poznań”.

This slideshow requires JavaScript.
(Visited 368 times, 1 visits today)

Leave a Reply