Przewrócony samochód na obwodnicy

W poniedziałek, 13 stycznia o godz. 09.30 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o przewróceniu się samochodu ciężarowego na drodze krajowej nr 92 oraz jednej osobie poszkodowanej uwięzionej w pojeździe w miejscowości Pniewy.Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Pniewy, OSP Turowo, OSP Nojewo, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali przewrócony samochód ciężarowy z przyczepą, który zderzył się z dwoma pojazdami osobowymi.
Samochód ciężarowy znajdował się w rowie, natomiast przyczepa leżała na drodze blokując oba pasy ruchu.
Kierujący samochodem ciężarowym został uwięziony wewnątrz pojazdu, natomiast kierujący pojazdami osobowymi przebywali się w pobliżu – nie odnieśli obrażeń.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu osoby poszkodowanej z pojazdu i przekazaniu pod opiekę ratowników ZRM, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, zakręceniu zaworu instalacji gazowej w samochodzie osobowym, pomoc Policji w kierowaniu ruchem drogowym, oświetleniu terenu działań oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM pozostała na miejscu zdarzenia nie wymagała hospitalizacji.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze krajowej został wstrzymany – Policja zorganizowała objazdy.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (24 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcie: mł. ogn. Rafał Roszyk

Zobacz również …

(Visited 1 457 times, 1 visits today)

Leave a Reply