Przemęt – Debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ!”. Relacja

W środę 22 maja – w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Przemęcie odbyła się debata społeczna, której głównym przesłaniem było hasło „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Do wspólnego debatowania zaproszeni zostali mieszkańcy gminy Przemęt, a wśród nich między innymi sołtysi, członkowie rad sołeckich, radni oraz członkinie kół gospodyń wiejskich. Prowadzący debatę funkcjonariusze zanotowali uwagi i sugestie dotyczące bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Spotkanie było też okazją do przypomnienia o nowych narzędziach policjantów – Krajowej mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda oraz popularyzacji zawodu policjanta.

22.05.2019 r. o godz. 18:00 w sali widowiskowej GCKiB w Przemęcie odbyła się debata społeczna z udziałem mieszkańców gminy Przemęt, wśród których znaleźli się między innymi sołtysi, członkowie rad sołeckich, radni oraz członkinie kół gospodyń wiejskich. Tematem przewodnim debaty było hasło „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Prowadzący spotkanie asp. Damian Gorzelniak przybliżył zebranym ideę debaty, oraz jej przesłanie – „Decydujmy wspólnie”. W imieniu organizatora powitał również przybyłych na debatę Wójta Gminy Przemęt Pana Janusza Frąckowiaka oraz przedstawiciela Powiatowego Zarządu Dróg w Wolsztynie Pana Jacka Kąkolewskiego.

W następnej kolejności omówiono zagrożenia przestępczością występujące na terenie gminy Przemęt oraz zaproszono obecnych do dyskusji na temat bezpieczeństwa. W tej części głos zabrali przedstawiciele Policji – Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie mł.insp. Robert Bekier, Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Rafał Lewandowski oraz Kierownik Posterunku Policji w Przemęcie asp. sztab. Robert Jakowczyc. Przedstawiciele służb mundurowych omówili także kwestie dotyczące służby w Policji i związanego z nią etosu w kontekście naboru nowych funkcjonariuszy zaplanowanych na rok 2019.

Pośród przekazywanych uwag dominowały te, dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Obecni na debacie włączyli się również do dyskusji dotyczącej zjawiska przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych. Pytania i wątpliwości dotyczyły również zagrożeń wynikających z przestępczości internetowej, w tym bezpieczeństwa operacji bankowych.

Spotkanie zakończono przekazaniem informacji o nowych narzędziach informatycznych, którymi od pewnego czasu posługują się policjanci – Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz  aplikacji Moja Komenda.

/wolsztyn.policja.gov.pl/

(Visited 36 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz