PRZEŁADOWANYM BUSEM PO PODWÓJNEJ LINII CIĄGŁEJ

Cztery pierwsze pojazdy zatrzymane do kontroli wagowej miały znaczne przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu. Jeden z busów ważył tyle, ile powinien dopiero po prawie całkowitym rozładowaniu.


Z dokumentów wynikało, że pojazdy te mogły ważyć maksymalnie 3,5 tony wraz z ładunkiem, a ważyły w dwóch przypadkach po 4,4 tony i kolejno 5,7 oraz 6,4 tony. Jeden z busów dopiero po prawie całkowitym rozładowaniu osiągnął właściwą, deklarowaną w dowodzie rejestracyjnym masę.

Dodatkowo jeden z kierowców został przyłapany na wyprzedzaniu innych pojazdów w miejscu obowiązywania podwójnej linii ciągłej. Inspektorzy z oddziału konińskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu nie raz widzieli, jak przeciążone pojazdy chwieją się na zakrętach czy niepewnie wyprzedzają z uwagi na ich mniejszą moc ze zbyt dużym ładunkiem. Wszyscy ci zatrzymani 2 sierpnia w Wilcznej kierowcy zostali ukarani mandatami na łączną kwotę 2,200 złotych, a ich pojazdy odjechały dopiero po przeładowaniu i doprowadzeniu dopuszczalnej masy całkowitej do normy.

(Visited 158 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz