Kompletnie pijany kierował samochodem i uciekał przed policjantami

Całkowitym lekceważeniem przepisów i brakiem wyobraźni wykazał się mężczyzna zatrzymany przez kaliskich policjantów. 51-letni mieszkaniec Kalisza wsiadł „za kółko” kompletnie pijany. W dodatku nie posiadał prawa jazdy.


Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a wcześniej na terenie powiatu ostrowskiego uszkodził inne pojazdy.

3 sierpnia br., około godziny 1.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu został poinformowany przez dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, że w kierunku Kalisza przemieszcza się kierujący samochodem osobowym marki Toyota, który wcześniej uszkodził pojazdy przejeżdżając przez powiat ostrowski. Policjanci natychmiast udali się we wskazane przez dyżurnego miejsce i na skrzyżowaniu ulicy Wrocławskiej z Al.Wojska Polskiego zauważyli pojazd marki Toyota. Kierujący pojazdem nie reagował na wydawane sygnały przez policjantów do zatrzymania się w celu przeprowadzenia kontroli drogowej. Mężczyzna zawrócił i zaczął uciekać patrolowi. Na ulicy Wrocławskiej został zatrzymany. Okazało się, że 51-letni kierowca był kompletnie pijany, posiadał niemal trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna podróżował z 27-latkiem, który również był pijany. Obaj panowie zostali zatrzymani i przewiezieni do aresztu policyjnego.

Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz nie zatrzymania się do kontroli drogowej mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci reagują na każdy sygnał świadczący o tym, że po drogach naszego miasta i powiatu porusza się kierowca, znajdujący się pod wpływem alkoholu. Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla takich kierowców nie ma miejsca na naszych drogach – pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

(Visited 255 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz