Przedszkolaki w odwiedzinach u Policjantów [FILM]

Nowotomyscy policjanci po raz kolejny zaprosili do siebie przedszkolaków. Tym razem w jednostce, przy ulicy Piłsudskiego pojawiły się dzieci z przedszkola „Słoneczko”. Pokaz sprzętu, radiowozu oraz zwiedzanie policyjnych pomieszczeń to tylko niektóre z atrakcji, przygotowane dla nich przez funkcjonariuszy. Maluchy podczas spotkania miały okazję przekonać się, jak wygląda praca stróżów prawa.

Dzisiaj, w samo południe, siedzibę nowotomyskiego wydziału prewencji odwiedziła grupa przedszkolaków z Przedszkola „Słoneczko”. Policjantka zajmująca się prewencją kryminalną opowiedziała maluchom o pracy mundurowych oraz o zagrożeniach na drodze. Nie zapomniała również uczulić milusińskich przed niebezpieczeństwami, jakie mogą na nie czyhać. W czasie spotkania dzieci zwiedziły pomieszczenia komendy oraz zobaczyły sprzęt i wyposażenie policyjne. Najwięcej emocji wśród najmłodszych wzbudził radiowóz oraz sprzęt, którym na co dzień posługują się mundurowi.

Dla dzieci już sam widok funkcjonariuszy Policji jest niezwykłym przeżyciem. Policjanci jeśli tylko mogą, to zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji.

(Visited 157 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz