Protest rolników – utrudnienia komunikacyjne w Poznaniu

Na piątek, 9 lutego zapowiadany jest protest rolników i przejazd ciągników pod Urząd Wojewódzki przy al. Niepodległości. Organizatorzy zapowiadają przejazd nawet 1000 maszyn. W związku z tym w centrum Poznania i drogach dojazdowych do niego mogą pojawić się utrudnienia. 
Główne zgromadzenie (protest rolników) ma się odbyć przed budynkiem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy ul. Al. Niepodległości. W tym rejonie pomiędzy godziną 10:00 a 16:00 należy spodziewać się największych utrudnień. W piątek już od godziny 8:00 mogą pojawić się utrudnienia na trasach wlotowych do Poznania – w szczególności na ulicach: Bukowskiej, Dąbrowskiego, Głogowskiej, Obornickiej, Krzywoustego i Królowej Jadwigi. Na skrzyżowaniach przelotowych zostanie utrzymany ruch poprzeczny na zasadzie śluz. 

Konwoje ciągników rolniczych będą pod stałą kontrolą policji. 

W związku z zapowiadanym protestem rolników wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i podmiejskiej – zwłaszcza na drogach dojazdowych do Poznania oraz w centrum miasta. Największych należy się spodziewać w centrum miasta (głównie na al. Niepodległości) i na drogach dojazdowych do centrum. Ponadto jadące z podpoznańskich punktów zbiórki (będą one zlokalizowane w Sękowie, Niepruszewie, Wolsztynie, Śremie, Środzie Wielkopolskiej, Cerekwicy, Golęczewie, Kostrzynie Wielkopolskim i miejscowości Trzebaw) kolumny traktorów mogą poważnie utrudnić funkcjonowanie linii gminnych.

Służby Nadzoru Ruchu poznańskiego MPK będą reagowały na bieżąco i próbowały zmniejszać niedogodności, niemniej jednak należy się przygotować na bardzo duże problemy w przemieszczaniu się transportem zbiorowym.

CZK/poznan.pl/

 

 

(Visited 197 times, 1 visits today)

Leave a Reply