Protest przeciw smogowi w gminie Grodzisk Wielkopolski

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ptaszkowie została kolejnym nieocenionym ambasadorem zachowań ekologicznych  i walki z „trucicielami” w naszej gminie.
W piątkowe przedpołudnie społeczność szkoły przygotowała i przeprowadziła wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim protest przeciw smogowi w naszym mieście./>Przypomnijmy, że kilka tygodni temu nasze miasto znalazło się w ścisłej czołówce najbardziej zanieczyszczonych aglomeracji w Polsce. Zostawiliśmy daleko w tyle śląski przemysł, stolicę i inne duże ośrodki. Ponad 1000-krotne przekroczenie norm szkodliwych substancji, to efekt tylko naszych kominów.
W ramach piątkowej akcji, na targowisku miejskim, uczniowie Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie rozdawali przechodniom  efekt próby jakości powietrza uwieczniony na wacikach kosmetycznych oraz zapach dymu zamknięty szczelnie w słoikach.
Uczniowie przygotowali też tematyczny spektakl, który zrobił ogromne wrażenie.
Serdecznie dziękujemy całej społeczności Szkoły: panu Dyrektorowi, nauczycielom oraz uczniom zaangażowanym w przygotowanie happeningu za wspaniały efekt i ogromną pracę.

Jeśli przy każdej z takich okazji choć jeden z mieszkańców przekona się, zmieni myślenie i spróbuje zrobić wszystko by poprawić sposób rozpalania w swojej kotłowni – będzie to wielki sukces dla całej gminy.

(Visited 49 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz