Projekt ”Tropem Kultury” dobiegł końca

Ostatnie nasze spotkanie (2.09.2021) rozpoczęliśmy w bibliotece. Razem z Panią Anią i Panią Agnieszką, uczyliśmy się jak z wrażliwością patrzeć na świat i innych ludzi, oraz jak postawić się w w cudzej sytuacji. Po spotkaniu w bibliotece, ruszyliśmy na warsztaty w terenie. Leśna droga prowadziła nas na Smolarnię, gdzie sami zorganizowaliśmy ognisko. Dzieci same zbierały chrust. Potem smażyliśmy kiełbaski i opiekaliśmy bułki. Największą niespodzianką okazały się pyszne pianki z ogniska. Zanim jednak dotarliśmy na miejsce, na długiej trasie czekała nas masa ciekawych wyzwań i zagadek do odgadywania.


Ogółem zorganizowaliśmy 6 spotkań z młodzieżą, w tym 5 wypraw, z czego trzy zakończone zostały ogniskiem. W ramach projektu organizowaliśmy pogadanki z warsztatami, podchody i wyprawy do lasu. Wspólnie tropiliśmy kulturę, poznawaliśmy jej różnorodne strony, a także uczyliśmy wrażliwości i tego jak rozumieć emocje swoje i innych. W między czasie pojawiły się również zajęcia z edukacji ekologicznej i ćwiczenia sprawnościowe dla ciała i umysłu.

Bawiliśmy się w Bolewicach, Miedzichowie i na Smolarni i za każdym razem dopisywała nam pogoda. W spotkaniach uczestniczyły dzieci z Gminy Miedzichowo, ale i nie tylko.

Oto co konkretnie zaproponowaliśmy dzieciom i młodzieży:

  • 22.06.2021 – ” Jak ukryć emocje w filiżance?” – pogadanka z pedagogiem na temat wyrażania emocji w rozmowie identyfikacji, nazywania, eksperymentowania z własną ekspresją słowną, mimiką i gestem zakończone warsztatem.
  • 1.07.2021 – „ Tropem Sztuki” – seria warsztatów/zadań na świeżym powietrzu w formie podchodów dotycząca m.in. malarstwa, architektury, rysunku, grafitii/mural, pomnik/rzeźba.
  • 20.07.2021 – ,,Tropem sztuki filmowej i teatralnej” – seria warsztatów/zadań na świeżym powietrzu w formie podchodów dotycząca m.in. film , teatr, animacja , początek kina, kino współczesne itp.
  • 09.08.2021 – ,,Tropem słowa ”- seria warsztatów/zadań na świeżym powietrzu w formie podchodów dotycząca m.in. literatury, poezja , komiks, przysłowia , cytaty itp.
  • 09.08.2021 – ,, Tropem ciekawych kultur i postaci ”- seria warsztatów/zadań na świeżym powietrzu w formie podchodów dotycząca m.in. ciekawe / zasłużone postacie, które wniosły wkład w kulturę , tradycja , stroje ludowe , muzyka , taniec, itp.
  • 02.09.2021 – ”Tworzenie przepisu na tolerancję” – pogadanka z pedagogiem na temat wzbudzania w młodych ludziach wrażliwość i otwartość na innego człowieka , jego kulturę zakończone warsztatem.

Wydarzenia odbyły się w ramach projektu pn. ,,Na tropie kultury” dofinansowany przez Lokalną Grupę Działania KOLD. Partnerami projektu są : Stowarzyszenie Uśmiech Pokoleń Zespół Szkól i Placówek Oświatowych w Bolewicach, Sołectwo Bolewice Gminna Biblioteka Publiczna w Miedzichowie

/biblioteka-miedzichowo.pl/

(Visited 161 times, 1 visits today)

Leave a Reply