Próbował uciec przed wymiarem sprawiedliwości na dach. Postawił na nogi służby

W czwartek 12 lipca br. funkcjonariusze z Posterunku Policji w Lwówku udali się pod adres, w którym miał przebywać 35 letni mężczyzna, na którego został wydany nakaz doprowadzenia do Aresztu Śledczego za popełnienie przestępstwa kradzieży z włamaniem. Mężczyzna gdy tylko zorientował się, że do jego drzwi zapukali Policjanci, postanowił uciec… na dach.


Wczoraj w godzinach porannych Policjanci z Posterunku Policji w Lwówku udali się do jednego z mieszkań na terenie gminy Lwówek, gdzie miał przebywać mężczyzna na którego Sąd Rejonowy wydał nakaz doprowadzenia do Aresztu Śledczego. Mężczyzna po tym jak zorientował się, że u jego drzwi stoją Policjanci, zamknął się w jednym z pokoi w mieszkaniu. Jak się okazało jedyną możliwą drogą ucieczki była ucieczka przez okno, z której to mężczyzna postanowił skorzystać. Na miejsce przybyli również Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Prewencji oraz załoga Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Tomyśla, która udzielała asekuracji podczas całego zajścia. Po upływie kilku minut mężczyzna wiedząc, że nie ma szans na ucieczkę obraną przez siebie drogą, wszedł na poddasze budynku, gdzie ukrył się na belkach nośnych. Wykorzystując tą sytuację, jeden z Policjantów wszedł na dach budynku gdzie zamknął okno dachowe, odcinając tym samym uciekinierowi drogę na dalsze manewry. W tym samy czasie pozostali funkcjonariusze wspięli się na belki dachowe i dokonali zatrzymania mężczyzny, który następnie został zatrzymany i doprowadzony do Jednostki Policji w Nowym Tomyślu.

Dzięki połączeniu wspólnych sił funkcjonariuszy Policji oraz załogi Straży Pożarnej, mężczyzna trafi do Aresztu, gdzie odpowie za swoje przewinienia.

Fot. KP PSP Nowy Tomyśl(Visited 310 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz