Prezydent RP Andrzej Duda gościł w Wielkopolsce. – m.in. odwiedził w szpitalu poszkodowaną w wybuchu w Poznaniu 3 -letnią Zuzię.

„Polskie państwo wreszcie zaczęło prowadzić solidną politykę prorodzinną”

Wizytę w Wielkopolsce Prezydent rozpoczął w Winnej Górzy, gdzie złożył wieniec na grobie zmarłego 200 lat temu gen. Jana Henryka Dąbrowskiego.


Następnie udał się do Środy Wielkopolskiej na spotkanie z mieszkańcami. Wieczorem Prezydent odwiedził w poznańskim szpitalu trzyletnią Zuzię, dziewczynkę uratowaną z zawalonej w niedzielę kamienicy. Prezydentowi towarzyszy Sekretarz Stanu w KPRP Andrzej Dera.

Upamiętnienie gen. Dąbrowskiego

Wizytę w Wielkopolsce Prezydent rozpoczął w Winnej Górzy, gdzie złożył wieniec na grobie zmarłego 200 lat temu gen. Jana Henryka Dąbrowskiego. Twórca Legionów Polskich we Włoszech, uczestnik insurekcji kościuszkowskiej z 1794 roku, inicjator zwycięskiego powstania wielkopolskiego z 1806 roku, został pochowany w miejscowym kościele pw. św. Michała.

Gen. Dąbrowski ostatnie lata życia spędził właśnie w Winnej Górze, w majątku otrzymanym w 1807 roku od Napoleona. Prezydent zwiedził też pałac, w którym znajduje się dziś izba pamięci poświęcona słynnemu dowódcy.

„Moim wielkim celem jest, aby polska rodzina miała lepsze warunki życia”

– Polskie państwo wreszcie zaczęło prowadzić solidną politykę prorodzinną, która jest wymiernie odczuwalna przez rodziców wychowujących dzieci, zwłaszcza przez rodzinny wielodzietne – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Środy Wielkopolskiej.

Zwrócił uwagę na „znakomite wyniki, jeżeli chodzi o demografię”. – To przede wszystkim odwaga młodych aby mieć dzieci, ale to oznacza także, że jest praca, że można normalnie żyć, że jest perspektywa na przedszkole, na wsparcie w opiece nad dziećmi – mówił Andrzej Duda.

– Moim wielkim celem jest, aby polska rodzina miała lepsze warunki życia – podkreślił Andrzej Duda. Jak dodał, nowoczesne państwo to takie, „które dba o swoich obywateli, bo wtedy oni także o nie dbają”.

Prezydent odwiedził w poznańskim szpitalu trzyletnią Zuzię, dziewczynkę uratowaną z zawalonej w niedzielę kamienicy

Andrzej Duda spotkał się z rodzicami dziewczynki. Rozmawiał również z lekarzami na temat stanu zdrowia pacjentów, którzy ucierpieli w wyniku niedzielnej katastrofy budowlanej.

Podziękował strażakom i policjantom za udział w akcji ratowniczej. – Dziękuję wszystkim tym, którzy niezwykle ofiarnie starali się ratować życie i poszukiwali, i pracują tam cały czas. – Jestem wdzięczny za tę akcję, bo uważam, że była prowadzona dobrze – powiedział.

Zapewnił, że będzie rozmawiał z Premierem Mateuszem Morawieckim na temat pomocy poszkodowanym.

Do katastrofy doszło w niedzielę rano przy ul. 28 Czerwca w Poznaniu, prawdopodobnie wskutek wybuchu gazu. Na miejscu zdarzenia cały czas trwa akcja ratowników. W wyniku zdarzenia zginęło pięć osób, 21 osób zostało rannych. Część poszkodowanych nadal przebywa w szpitalach. (PAP/BZ/KP)
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

(Visited 330 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz