PREMIERA klipu DZIKI OGRÓD zespołu SMUTNE PIOSENKI [FILM]
Smutne Piosenki to poznański zespół grający autorskie piosenki założycielki i basistki, Pauliny Frąckowiak. Skład dopełniają: Iza Polit (wokal), Michał Ruksza (klawisze) i Jakub Szwarc (perkusja). Ich styl można określić jako nową jazzową poezję śpiewaną, z elementami folku i elektroniki.
4 października premierę miał teledysk do piosenki „Dziki ogród” − drugiego singla z wydanej w czerwcu tego roku płyty pod tym samym tytułem. Autorem klipu jest Jacek Pohl (odpowiedzialny za zdjęcia, reżyserię i montaż), a obraz powstawał m.in. w Wielkopolskim Parku Narodowym, na ulicach Poznania i w tamtejszym Ogrodzie Botanicznym. To pierwszy teledysk zespołu, w którym można zobaczyć jego skład. W poprzednim klipie, nakręconym do utworu „Proszę o jedno”, wystąpili tancerze.
Piosenka „Dziki ogród” ma już na koncie sukcesy – przyciągnęła uwagę Marii Sadowskiej w konkursie SKODA Auto Muzyka 2017, zdobyła nagrodę jury pod przewodnictwem Natalii Przybysz na Zimowej Giełdzie Piosenki 2017, przez kilka miesięcy utrzymywała się w pierwszej dziesiątce rankingu „Będzie głośno” radiowej Czwórki i nieomal wygrała eliminacje Narodowego Centrum Polskiej Piosenki do zeszłorocznych opolskich Debiutów. Po rekomendacjach od Piotra Stelmacha, Krzysztofa Dominika i Rafała Poliwody zabrakło jej do zwycięstwa dwóch punktów.
Smutne Piosenki powstały trzy lata temu. W tym czasie zdążyły już zdobyć sobie wierną publiczność, zagrać dziesiątki koncertów i wziąć udział w kilku projektach muzycznych. W zeszłorocznej edycji Projektu 5 zmysłów akompaniowali Wojciechowi Waglewskiemu, Novice i Jackowi „Budyniowi” Szymkiewiczowi. Mają na koncie także nagrody: są laureatami m.in. Zimowej Giełdy Piosenki 2017, FAMA 2017 i Muzycznej Jesieni w Grodkowie.
Debiutancka płyta zespołu dostępna jest pod adresem: https://smutnepiosenki.bandcamp.com/.